Wpis z mikrobloga

Motomirki, ostatnio tu pytałem o wrażenia z użytkowania glc 63 amg, ale zmieniła mi się koncepcja. Zafiksowałem się na znalezieniu cabrio z hardtopem, ale chyba nie istnieje fura, której szukam.

Wymagania:
400+ koni
Min 6 cylindrów, najlepiej 8
Hard top (użytkowanie całoroczne)
4x4
Nie audi
2018+
Salon pl
Budżet 450k.

Gdyby m850i występowało z hard topem, to nie byłoby tego wątku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#motoryzacja #samochody
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@manyec: do osiągów mam inne auta, a czym konkretnie jeździłeś? Czytałem, że mimo dodatkowych 200kg cabrio prowadzi się lepiej (mniej agresywna tylna oś skrętna)
  • Odpowiedz
@Retoryk: Jeśli zależy Ci głównie na sztywności to rozważ też auta na monokoku węglowym, spydery i targi.
Jest to np. Targa 4S albo BMW i8, ale tam masz tylko 3 cylindry xD.
  • Odpowiedz
@Retoryk tak w sumie teraz myślę, że 911 od wersji 991 miała sztywny korpus dachu pokryty szmatą, może jest to jakis półśrodek, który Cie zadowoli. No i wtedy wiadomo, wersja 4s. Tylko czy w 400k się zmieścisz w roczniku 2018+, będzie ciężko

A m850, jak każde V8 BMW, może zrobić psikusa z silnikiem.
  • Odpowiedz
  • 1
@yakuzatti: te nowe v8 bmw są już lepsze niż dawniej, ale jakby coś się działo, to pozbędę się go przed końcem gwarancji. Na 911 przyjdzie czas, wtedy turbo s, póki co zadowalam się panamerą gts
  • Odpowiedz
@Retoryk: Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale trafiłem teraz na ten temat i postanowiłem popatrzeć - znalazłem że Corvette C8 Ci spełnia te zadane kryteria, nie wiem czy brałeś ją pod uwagę? Ogólnie kwestia jest taka, że szukasz dużej dodatkowej masy i większego bujania się karoserii przez ten metalowy dach w autach performance a to się wyklucza. Lekko stuknięte z USA wyjdzie Cię jeszcze taniej niż 450k a też możesz wziąć
interpenetrate - @Retoryk: Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale trafiłem teraz na ten t...
  • Odpowiedz
@Retoryk: ale rozumiesz czego nie widzisz. Albo ja źle powiedziałem, to jeszcze raz sprecyzuje:
Chodzi mi o Corvette e-ray. Tam masz 650km, V8, cabrio albo targa hardtop, 4x4, 2,5 do 100km/h I kupujesz to na 1% akcyzy bo ma malutki system hybrydowy więc wyjdzie jeszcze mniej niż 450k które chciałeś
interpenetrate - @Retoryk: ale rozumiesz czego nie widzisz. Albo ja źle powiedziałem,...
  • Odpowiedz