Wpis z mikrobloga

Słucham tego Lewandowskiego pułkownika i gościu zna się w wymiarze taktycznym wojskowym tyle że on mówi że dziwi się że USA nie pozwala ukraińcom walić ATACMS na terytorium Rosji sprzed 2014 i któryś raz on jest zdziwiony. Masz duże zabawki to masz dużą odpowiedzialność nad ukraińcami jest szeryf który stara się pilnować reguł gry, nad szeryfem już nie ma nikogo gdyby ten przegiął i mogłoby to się wymknąć spod kontroli. Oczywista oczywistość.
#ukraina #wojna #rosja #polska #chiny #usa #ameryka
  • 17
  • Odpowiedz
@aa-aa:

Oki. Odsłuchałem dłuższego fragmentu i chyba źle to zinterpretowałeś. Płk Lewandowski NIE JEST ZDZIWIONY, że zachód zabronił używać tej broni na terenie Rosji.

Mówi jedynie o FAKTACH, że jeśli Ukraina nie będzie miała zdolności niszczenia zgrupowań rosyjskich na terenie Rosji, to awionetki przerobione na latające bomby nie zmienią losów wojny ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Thorrand no jest zdziwiony i to kolejny raz, z jakiegoś powodu tego nie rozumie, a to oczywista oczywistość jak już opisałem. Militarna ingerencja w terytorium Rosji sprzed 2014 z wykorzystaniem amerykańskiej broni byłaby po prostu już zbyt daleko posuniętą agresją, mając oczywiście na uwadze to że sama próba ekspansji NATO o ukrainę była już zachowaniem agresywnym. Elementarz
  • Odpowiedz
@Thorrand: A od kiedy to niszczenie obiektów na terytorium wroga ma przynieść sukces w obronie swojego kraju? Czy ZSRR atakował fabryki i inne obiekty nazistowskich Niemiec przy obronie kraju? Jakoś nie przypominam sobie.
  • Odpowiedz
@aa-aa:

No ja tak tego nie odebrałem ¯\(ツ)/¯

@Mathas

A od kiedy to niszczenie obiektów na terytorium wroga ma przynieść sukces w obronie swojego kraju? Czy ZSRR atakował fabryki i inne obiekty nazistowskich Niemiec przy obronie kraju? Jakoś nie przypominam sobie.


No nie wiem. Wydaję mi się to oczywiste xD
Rosjanie bez żadnych obaw grupują się w duże oddziały po swojej stronie granicy bo wiedzą, że są względnie bezpieczni. A kilka
  • Odpowiedz
  • 0
@Thorrand już same rozważania taktyczne odnośnie użycia tej broni są sprzeczne z samą decyzją która ma wymiar polityczny a wojna jest narzędziem polityki, może się tym po prostu nie interesuje czy coś¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
A od kiedy to niszczenie obiektów na terytorium wroga ma przynieść sukces w obronie swojego kraju? Czy ZSRR atakował fabryki i inne obiekty nazistowskich Niemiec przy obronie kraju? Jakoś nie przypominam sobie.

@Mathas: Twierdzisz więc, że broniąc się nie ma sensu np. robić ataków na wrogie lotniska lub fabryki? I alianci tego nie robili bo w jaki sposób miałoby to pomóc w osiągnięciu sukcesu?
  • Odpowiedz
  • 1
@mskiper: ukraina nie jest niezależnym politycznym i militarnym ośrodkiem decyzyjnym, prowadzą wojne w imieniu i w interesie USA i również tylko dlatego giną
  • Odpowiedz
@aa-aa:

Ostatnio oglądałem na kanale zero generała Andrzejczaka i mówił, że... trzeba zrobić założenia, w których obie strony konfliktu zachowują się racjonalnie. Wtedy umawiasz się na coś z przeciwnikiem.

Jeśli Rosjanie umówili się z Amerykanami, że USA będzie przekazywać tylko broń o charakterze defensywnym... i ich rakiety nie będą używane na terytorium Rosji, to respektują te ustalenia ¯\(ツ)/¯

ZSRR miało obcykaną technologię rakiet dalekiego zasięgu. Ukraina również nią dysponowała. Ukraina miała
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Thorrand to nie chodzi o umawianie się co sam fakt że ta wojna ma przyczyny w polityce USA które chciało rozszerzyć NATO o ukrainę, obiektywnie rzecz ujmując to Rosja broniła swojej strefy wpływów, USA po prostu nie chce atakować Rosji, a Rosja w taki sposób by to zinterpretowała i rozszerzyłaby wachlarz możliwości swoich odpowiedzi które w przypadku trwania takiego stanu rzeczy mogłyby się nie ograniczać tylko do terytorium ukrainy
  • Odpowiedz
@aa-aa: Patrząc z boku, to zachecanie do dalszej walki z jednoczesnym nakładaniem ograniczeń na Ukrainę, to wyższa szkoła robienia kurtyzany z logiki. Jak niby mamy zmusić Rosję do zakończenia wojny skoro jednocześnie chronimy ich terytorium, które 24/7 działa na rzecz rosyjskich sił zbrojnych. Aktualnie takie działanie skutkuje wyniszczaniem Ukrainy.
  • Odpowiedz
@aa-aa:

Trochę popłynąłeś. Wydaję mi się, że jest to wszystko nieco bardziej złożone :D

Patrząc z boku, to zachecanie do dalszej walki z jednoczesnym nakładaniem ograniczeń na Ukrainę, to wyższa szkoła robienia kurtyzany z logiki. Jak niby mamy zmusić Rosję do zakończenia wojny skoro jednocześnie chronimy ich terytorium, które 24/7 działa na rzecz rosyjskich sił zbrojnych. Aktualnie takie działanie skutkuje wyniszczaniem Ukrainy.


@Szinako:

To Ukraina chce walczyć. Raczej trudno by
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Szinako widać tyle dla USA jest warte życie ukraińców i infrastruktura ukrainy i to jest właśnie bardzo ważna lekcja dla nas
  • Odpowiedz
prowadzą wojne w imieniu i w interesie USA i również tylko dlatego giną


@aa-aa: no tak, bo ufają ruskim a wszystko przez anglosasów. Powinieneś już wiedzieć że takie bajki to nie tutaj.
  • Odpowiedz