Wpis z mikrobloga

Hej,

Przychodzę po poradę w sprawie zakupu samochodu. Nie znam się kompletnie na pojazdach, dlatego poniżej podaję kilka informacji czego szukam. Być może będziecie w stanie mi coś doradzić albo odradzić...

- 4 drzwiowy i żeby z tyłu zmieściły się dorosłe osoby :)
- będzie używany do celów typu podjechać do sklepu oraz na weekendowe wycieczki, w tym jazda autostradą
- tani w naprawie i eksploatacji oraz żeby spokojnie posłużył kolejne kilka lat...
- najlepiej benzyna
- do 40 tys.

Podoba mi się Renault Scenic sąsiada (ʘʘ) może też być Volvo, Opel, Ford, Fiat i tego typu samochody.

Ważne dla mnie, by nie była to jakaś super okazja, bo jak wcześniej wspominałam nie znam się na samochodach i nie wiem jak odróżnić okazję od jeżdzącej katastrofy ()

Gdzie polecacie szukać oprócz #olx i #otomoto ?

Z góry dzięki za pomoc, a jeśli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.

#motoryzacja #samochody #auto #krakow #pomocy
  • 27
  • Odpowiedz
@Sasanka9:
Volvo tanie w naprawach nie będzie,
na pewno patrz na silnik, żadnych 0.9, 1.0 eco bust itp... kup normalne 2.0 bez turbo, spalanie podobne a żywotność całkowicie inna
podajesz też ogólne marki a nie modele... pojedź sobie na dowolny komis, zobacz co ci się podoba, zapisz, zanotuj silnik i potem poczytaj opinie... tak dla żony szukamy auta teraz, doszliśmy do trzech modeli:
hyundai ix35
ford kuga
peugeot 3008
  • Odpowiedz
@Sasanka9: przede wszystkim to jesli sie nie znasz to musisz znaleźć kogos kto sie zna i będzie z tobą przy oględzinach auta, dodatkowo duża cześć aut można odrzucić już na etapie ogłoszenia. Są firmy ktore zajmują się pomocą w sprawdzeniu i zakupie aut używanych. Jeśli się kompletnie nie znasz i nie masz nikogo znajomego kto ci pomoże to może to opcja dla ciebie. Oczywiście to kosztuje ale może zaoszczędzić kosztów
  • Odpowiedz
  • 0
@wiesiu2 ok, więc Volvo odpada. Co do modeli i tego co mi się podoba, to w zasadzie nie mam więcej wymagań, poza tym co napisałam chciałabym jeszcze, aby wielkość była właśnie jak ten hyundai, żeby wygodnie parkować, no i najlepiej żeby miał jakiś kolor (czyli nie był czarny ani biały). Dziękuję za modele, będę się rozglądać.
  • Odpowiedz
  • 0
@ChempyTuj dziękuję za kolejny model, zapomniałam o tej marce, ale będę się rozglądać. Widzę w ogłoszeniach roczniki 2013, to będzie ok?
Co do zakupu, to znajomy już mi obiecał, że pomoże w oględzinach :)
  • Odpowiedz
@Sasanka9: IX generacja to roczniki 2011-17, ale mysle ze z takim budżetem młodszego niż 2014 w dobrym stanie to raczej nie kupisz, Oczywiście mówimy o 1,8. Jest jeszcze 1,4 z którym auta są tańsze, ale to auto z tym silnikiem jeździ jak taczka - w mojej ocenie za mało mocy ma.
  • Odpowiedz
@Sasanka9: Volvo takie drogie w naprawie nie jest o ile wezmiesz silnik typowy dla volvo 2.5t i skrzynia bedzie pracowala normalnie. Najgorzej Volvo wypadaja silniki diesla bo naprawy o sa naprawde po kilka - kilkanascie tysiecy.
Zawieszenie w Volvo tanizna. Mam XC90 V8 od 3 lat, wczesniej mialem XC90 2.5t i awarie to w V8 alternator - regeneracja kosztowala 350zl, zawieszenie po 2 latach wymaga sprawdzenia przod - komplet czesci
  • Odpowiedz
  • 0
@ChempyTuj 1,4 też będzie ok, tak myślę. "Taczka" mi nie przeszkadza, bo i tak nikogo nie wyprzedzam (ʘʘ) Jeśli 1.4 jest sensowne poza mocą, to się za nim rozejrzę.
  • Odpowiedz
  • 0
@niezawodny obejrzałam Volvo w benzynie, wyszukało mi jeden pojazd :D s60 z 2013 i nawet tańszy niż chciałam, ale to kobyla jest długa :D obawiam się, że nie będę umiała tym zaparkować.
A no i to ma skrzynię automatyczną, to odpada, nie jeździłam nigdy na takiej.
Chyba że masz na myśli jakieś inne Volvo? ()
  • Odpowiedz
@Sasanka9: Skoda Octavia w benzynie (1.4 TSI albo 1.5 TSI jeżeli nowsze) - silnik bardzo fajnie chodzą w tym aucie, dynamiczne i w całkiem oszczędne. Miejsca mnóstwo, samochód popularny więc cześci i zamienników sporo i każdy mechanik Ci go ogarnie.
  • Odpowiedz
@Sasanka9 jak coś to w tych starszych modelach sprawdź dokładnie który jest silnik bo wcześniejsze tsi miały problem z braniem oleju i z rozrządem. Ja miałem wersję z 2016, zrobiłem 100k i zero problemów, nigdy oleju dolewać też nie musiałem.
  • Odpowiedz
Skoda Octavia w benzynie (1.4 TSI albo 1.5 TSI jeżeli nowsze)


@dzana: jeśli 1,4 TSI w skodzie to tylko po 2014 bo wtedy u nich wszedł do produkcji wariant silnika EA211, czyli tego 1,4 ktory ma już wszystko poprawione. Sam jeżdżę obecnie VW z jednym z wariantów tego silnika i sobie chwale.

1,4 też będzie ok, tak myślę. "Taczka" mi nie przeszkadza, bo i tak nikogo nie wyprzedzam (ʘ
  • Odpowiedz
  • 0
A co sądzicie o tych pojazdach:

- Opel Mokka 1.6 115 KM 2014 benzyna
- Suzuki SX4 1.6 120 KM 2013 benzyna
- Mazda 2 1.5 90 KM 2015/2016 benzyna

Czy któryś z nich jest sensowną propozycją?
  • Odpowiedz
@Sasanka9: silnik 1,4 ma pojemność 1 339 cm3 - pewnie dlatego jak wyszukujesz to mozesz miec problem ze znalezieniem. 1,6 przestało wychodzić w civicach z końcem civica 7 czyli 2006 roku. Wg mnie to już troche za stare auto.

a co do pytania ktore zadalas powyzej to 1,4 tsi z 2009 to nie jest cos co chcesz kupic. Te silniki przed seria EA211 miały bardzo duzo problemów.
  • Odpowiedz
  • 0
@ChempyTuj dokładnie tak błędnie wpisywałam :) teraz wskakuje kilka modeli do wyboru, są roczniki 2012 i 2013, rozumiem że nie ma żadnej różnicy, który wybiorę?

Ok, ten 1.4 odpada, zresztą wydaje mi się już trochę za stary, jeśli chciałabym pojeździć nim trochę :)
Dzięki za pomoc.
  • Odpowiedz