Wpis z mikrobloga

#polska #niemcy #polityka #geopolityka #sejm

Ale powiem wam, że niemieckie wiadomości to jest przepaść nad naszymi, od razu widać, że oglądasz coś z państwa podmiotowego, które prowadzi globalną politykę: cła, Chiny, USA, NATO, zagraniczne inwestycje, a u nas walka o CPK i atom, które już dawno powinny być wybudowane i debata czy ktoś się zesrał na rzadko czy na twardo w przerwie między posiedzeniami w sejmie xD
  • 7
  • Odpowiedz
@JAuStURYErSE jeżeli media u nas codziennie nadają taką kaszanę, to znaczy, że jednak większość ludzi interesuje się plemiennymi wojenkami i kto kogo postawi przed sądem z czego oczywiście i tak nigdy nic nie wychodzi xD
  • Odpowiedz
@DrFaithless: No i lubię w niemieckich wiadomościach ten rzeczowy ton. Czysta praca dziennikarska. Podają ci wiadomości bez dodawania co powinieneś o nich myśleć, bez propagandowych sztuczek etc
  • Odpowiedz
@darino wiadomo, że też wala swoją propagandę jak wszędzie, ale jest o wiele bardziej rzeczowa. Płacić nie musisz, ja używam VPNa i mam dostęp do głównych mediów za friko
  • Odpowiedz
@erni13: no jak k nie xD jak Tagesschau, najpopularniejszy dziennik telewizyjny przez x miesiecy mielili temat wylaczenia atomowek to starali sie na kazdy sposob ludzi ukierunkowac zeby poparli ich wylaczenie. Pamietam serie reportazy, totalne kuriozum, o tym jak wielkim niebiezpieczenstwem sa odpady radioaktywne i ich skladowanie. Tak jakby nie mozna bylo tego zrobic na wzor Holandii, gdzie nawet galerie sztuki otworzyli w skladowisku. A na co to komu, lepiej pokazac zdjecia
  • Odpowiedz
@Woofinka: No ja głównie słucham radia bo nie oglądam telewizji i poza okresem covidu (gdzie w sumie na całym świecie leciał podobny przykaz) to podają to wszystko całkiem rzeczowo i "sucho" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tagesschau widziałem kilkanaście razy i wg mnie było git, ale nie był to żaden z wymienionych przez ciebie okresów więc widocznie uniknąłem największej propagandy xD
Ale też jeśli chodzi o kwestie wewnątrzpolityczne
  • Odpowiedz