Wpis z mikrobloga

@Sin-:
- Umieramy. Europa zginie.
- A co tam, zrobię sobie dziecko aby w przyszłości cierpiało

Tak byś chciał aby to wyglądało? Jak ktoś nie widzi tu przyszłości, to trochę dziwne oczekiwać od niego, aby sprowadzał na ten świat kolejne istnienia. Najpierw należy zmienić system, aby te dzieci miały jakąkolwiek przyszłość.
  • Odpowiedz
@Sin-: a co nie zginie ? Europa to i tak niezle ale taka Korea. Widzialem ostanio prace i tam za 4 pokolenia kazde 100 Koreanczykow wyprodukuje 4 pra-wnukow. Rozumiesz, ze 100 zostanie 4. No ale w Korei firmy, prywatne firmy, placa ze zajscie w ciaze, tak jest zle.
  • Odpowiedz
@Sin- obecnie tylko ludzie odważni, bardzo bogaci albo nieświadomi sytuacji decydują się na dzieci. No i są jeszcze wpadki, zapewne coraz liczniejsze patrząc na współczesną młodzież ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@Gumaa: Ponieważ to oznacza rezygnację z potomstwa z powodu lęku przed przyszłością. A to właśnie dzieci są i powinny być wielką motywacją do wzięcia tego świata na barki. Jak napisałeś niezbędne są zmiany systemowe, ale oczekiwanie na nie nie może oznaczać rezygnacji z potomstwa. To wbrew naszej naturze i wbrew nadziei którą niosą ze sobą dzieci. One nie są konsumentami dobrobytu, one są jego pierwszą przyczyną, motywacją i inspiracją.

Dziecko jest
  • Odpowiedz
Jak ktoś nie widzi tu przyszłości, to trochę dziwne oczekiwać od niego, aby sprowadzał na ten świat kolejne istnienia.


@Gumaa: Ale Ty piszesz o innej grupie osób niż OP, takie osoby raczej nie narzekają, że "dzieci się nie rodzą". Tu chodzi o te mądrale, które jadą po kobietach, że wolą się "puszczać" albo zostawać "kociarami", zamiast zakładać rodzinę albo piszą, że antynataliści są tacy i owacy, a sami nie mają dzieci.
  • Odpowiedz
@Sin- kiedyś kolega pocisnął mi, że przyczyniam się do niżu demograficznego bo mam 2 dzieci z żoną i zrobiłem wazektomie, prawda wyż byłby gdybyśmy mieli trójkę. Żona źle przechodziła ciążę i zdecydowaliśmy, że nie będzie więcej rodzic. Zamiast tego jak sytuacja materialną, na świecie i zdrowie pozwoli adoptujemy dziecko i postaramy się dać lepsze życie temu małemu człowiekowi. Śmieszne w całej uwadze kumpla jest to, że ma 33 lata, nie ma dzieci
  • Odpowiedz