Wpis z mikrobloga

Złożyłem sobie drona z niżej wymienionych części. Skonfigurowałem wszystko w betaflight, kontroler widzi, silniki jak testuje z betaflight też wszystko ładnie działa. Ale gdy odłaczę drona od kompa i uzbroję drona to zaczyna się telepać jakby miał padaczkę (silniki tak jakby wibrowały i nie wiedziały w którą stronę się mają kręcić. Testowane bez śmigieł). Cały dzień wczoraj nad tym spędziłem i już nie mam pomysłów co może być przyczyną. Ktoś się spotkał z czymś podobnym, albo wie w czym może być problem?

F4 FC-60A ESC
YSIDO 2507 1800KV
FS-IA6B
Kontroler od FlySky
#betaflight #drony #fpv
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
Faktyczny kierunek obrotów silników dobrze ustawiony?


@litowo-polimerowy: Ma to znaczenie jeśli testuje bez śmigieł?

Przyczyn że być wiele. Na początek sprawdź czy żyroskop dobrze zorientowany.


@litowo-polimerowy: Jak testowałem na tej wizualizacji drona w betaflight to wyglądało wszystko okej.
  • Odpowiedz
@Magnetti: Rozumiem że przeszedłeś przez wszystkie zakładki BF configurator i ustawiłeś wszystko?
- gyro i kalibracja
- pidy (domyślne lub jakiś preset)
- silniki, kolejność jak i obroty (props in lub props out)
- odbiornik

Czy to twoj pierwszy dron?
  • Odpowiedz
  • 0
- gyro i kalibracja


kalibruje za każdym razem przed testowaniem tak w razie co

- pidy (domyślne lub jakiś preset)


Nic
  • Odpowiedz
@Magnetti: imo obrót i kolejność silników przy teście bez śmigieł nie będzie miał znaczenia, nie testujesz ich czasem w BF ustawiając minimalną wartść przy której się kręcą (tj. 1013-1016), powinno być przynajmniej 1032-1050

inna sprawa, to może być nieprawidłowe ustawienie Motor Poles przy użyciu Biderctional DSHOT - tradycyjne silniki do 5" mają 14 magnesów, tutaj dobrze widzę, ze ma 12 - chyba ze fotki z allie kłamią?
sirgorn - @Magnetti: imo obrót i kolejność silników przy teście bez śmigieł nie będzi...

źródło: Zrzut ekranu 2024-05-22 111642

Pobierz
  • Odpowiedz
@Magnetti: Z konfiguratora wygląda to dobrze.
Do głowy przychodzi mi jeszcze że masz załączony na aparaturze filtr ADC, sprawdź to. To może być bardziej problem na linii apka - odbiornik - FC.

Masz starą wersję betaflight, spróbuj podnieść do 4.5 i wgrać preset dla 5"( o ile to ma być dron 5 cali)
  • Odpowiedz
@Magnetti: faktycznie, walnąłem się i nie to zliczyłem - gdzieś tam dzwoni, ale niekoniecznie w tym kościele co trzeba.

no w bf brzmi git, a gyro w tej zakładce pokazuje jakieś wartości? akurat zescrollowałeś w dół i nie widać na filmie

to rama z kartonu że się tak trzęsie? masz jakąś izolację FC od ramy? jakieś gumki czy
  • Odpowiedz
  • 0
czemu throttle na potencjometrze?


@sirgorn: Na potencjometrze mam uzbrojenie. Chwilowo tak zrobiłem bo mi przełącznikow coś nie łapało.

to rama z kartonu że się tak trzęsie? masz jakąś izolację FC od ramy? jakieś gumki czy
  • Odpowiedz
  • 0
Bez kitu jeśli masz możliwość to wypróbuj bf4.3+ (realnie 4.5) to tam mocno usprawnili pid loopa i wszystkie moje drony latają na domyślnych ustawieniach (prawie) idealnie


@Magnetti: Aktualizacja przez aplikacje nie przechodzi. Pewnie bym musiał pokombinować z kartą pamieci
  • Odpowiedz
@Magnetti: o muj bosze, 2800 (ʘʘ)
Zobacz sobie jakie wartości są przy zdrowej ramie https://youtu.be/1WYDsiYJGoQ?si=xwzAQkr1jbX4ZFIX&t=1039

Chyba już wiem co się dzieje, przez wydrukowaną ramą która się gnie, wibracje z silników przechodzą na ramę, dron próbuje "wyrównać" pozycje i przez to silniki szaleją i cała rama się JESZCZE mocniej gnie przez co silniki szaleją JESZCZE mocniej, co fc próbuje wyrównać... chyba wiesz do czego dążę (:

  • Odpowiedz