Wpis z mikrobloga

#zwierzaczki #wykopefekt

Upały idą, więc pragnę o czymś przypomnieć.

Ludzie się pocą. I noszą buty. Jak jest gorąco, to śmierdzą (i ludzie i buty), acz spełniają swoje zadanie.

Psy nie.
Ani jedno, ani drugie.

Dzisiaj w Olsztynie mijałem panią z yorkiem w kagańcu. Coś mi nie pasowało, więc zawróciłem. A jak, kaganiec weterynaryjny. Pani dumna potwierdziła. Nie dała się przekonać.

Do czego?

Psy regulują swoją temperaturę ciała głównie ziejąc i oblizując nos. Pocą im się tylko trochę okolice poduszek na łapkach. I tyle. To za mało, aby się ochłodzić.

Kaganiec weterynaryjny nie pozwala psu otworzyć pyska, wystawić języka, oblizać nosa. Trochę jakby człowieka na saunie wsadzić w gumowy kombinezon. Miło?

Jeśli piesek na serio potrzebuje kagańca, zadbajcie o to, żeby mógł w nim w pełni oddychać.

A buty? No butów też nie noszą. Asfalt, beton, chodniki, place, ulice - wszystko robi się strasznie gorące. Jajka można na tym smażyć. A są ludzie, którzy ciągną psa po czymś takim. Zdejmijcie buty, skarpety i idźcie obok w ramach eksperymentu.

Także myślmy, edukujmy siebie i innych. Jeśli widzicie kogoś z psiakiem w takiej sytuacji, zwróćcie uwagę. Zwierzak tego nie zrobi.
WolvvloW - #zwierzaczki #wykopefekt 

Upały idą, więc pragnę o czymś przypomnieć. 

L...

źródło: temp_file8575349834491483795

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@WolvvloW: Niestety główny problem tu leży w sklepach zoologicznych, w których to mają zerową wiedzę o wszystkim i liczy się sprzedaż. Ludzie tam idą z psem mówią, że chcą dla niego kaganiec no i im dopasują byle co aby pysk się mieścił.

Warto też dodać, że taki kaganiec weterynaryjny w gorące dni może doprowadzić do udaru i śmierci psa, chociaż niestety nawet taki argument do wielu osób nie przemawia (
  • Odpowiedz
Pocą im się tylko trochę okolice poduszek na łapkach.


@WolvvloW: mojemu psu po dłuższym wysiłku fizycznym pocą się uszy. Do takiego poziomu że mu się leje po pysku i sierść w okolicach ma całą mokrą. Jakim cudem?
  • Odpowiedz
@WolvvloW: też to czytałem jak pierwszy raz to zauważyłem, ale nadal sytuacja występuje, pobiega godzinę i głowę wokół uszu ma całą mokrą.
  • Odpowiedz