Wpis z mikrobloga

#programowanie #laravel #php

Mam aplikację i jej częścią będzie sklep, wszystkie kontrolery/modele/widoki etc chcę mieć uporządkowane w innym folderze.

Utworzyłem "app/Shop/" i Shop podłączyłem jako psr-4 i teraz jestem w dupie bo google nie podpowiada rozwiązania do następujących pytań:

1. Jak powinna wyglądać struktura folderów pod psr-4 ?

2. Jak wskazać widok w tej mojej paczce ? (to co mam aktualnie niestety nie działa. Taki zapis również nie działa "return View::make('Shop::categories');")
Pobierz Jacob - #programowanie #laravel #php 

Mam aplikację i jej częścią będzie sklep, wszy...
źródło: comment_TITN0Zj0K5Qt9l1eqqC9r2wyfdv5cJCq.jpg
  • 11
@handler: To jest doskonałe wyjście ale chcę się nauczyć najpierw robić to bez wykorzystania dodatkowych paczek.

@Irrepressible: Fajnie ale nadal nie wiem jak wskazać widok app/Shop/Views/categories.blade.php

Potrzebuję how-to do mojego przykładu, jak krowie na rowie : )
@Jacob: Preferuję inną organizację... Na przykładzie. Mam pewną część aplikacji odpowiedzialną za użytkowników. Cała logika biznesowa ląduje w src/User (przestrzeń nazw: Acme\User, http://laravel.io/bin/4Dm9 ). Reszta, czyli między innymi widoki, pliki językowe, kontrolery lądują w domyślnych lokalizacjach w app/. Na ogół są one ściśle powiązane z frameworkiem więc nie widzę sensu ich gdziekolwiek przenosić. Natomiast kod z src/ w idealnym scenariuszu jest niezależny. To jednak tylko moje zdanie i zaznaczam, że nie
@Irrepressible:

Hmm jakby się tak zastanowić to faktycznie masz rację co do tej struktury.

No dobrze a co jeśli chcesz zrobić kolejną aplikację która jest nieco podobna. Przecież pisanie kolejnej podobnej apki od początku jest bez sensu. Czy w takim razie struktura którą stosujesz nie utrudnia Ci pracy ? Moduł łatwo przekopiować i wiesz, że jedyne o powinieneś zrobić to zmienić widoki.

Wybacz to takie pytania nowicjusza, ucząc się chcę już
@Jacob: Poszczególne części aplikacji (z src/) są jak najbardziej zdatne do ponownego użycia w kolejnym projekcie (choć, zależy jak je napiszesz :). W przypadku chęci ponownego wykorzystania tego kodu po prostu go przenosisz. Reszta, czyli to co napisałem, widoki, kontrolery są już bardziej sprawą konkretnej aplikacji i szczerze wątpię w sytuację kiedy chciałbyś dokładnie to samo wykorzystać w zupełnie innym projekcie.

Nikt, a tym bardziej ja, nie napisze Ci jak najlepiej