Wpis z mikrobloga

Karlowe Wary (Karlovy Vary, Karlsbad) to niesamowite miasto położone w zachodniej części Republiki Czeskiej. Miasto jest największym czeskim uzdrowiskiem, gdzie znajduje się 79 gorących źródeł, których temperatura wynosi od 41 do 73 stopni. W mieście wzdłuż rzeki Tepla można zobaczyć tzw. kolumnady, czyli odpowiednik naszych pijalni wód.

Zapraszam na film o tym ciekawym mieście

#antekpodrozuje #podroze #podrywajzwykopem #turystyka #czechy #ciekawostki #architektura #zainteresowania

-------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz, żebym Cię wołał w przyszłości, to zostaw plusa pod odpowiednim komentarzem poniżej :)
antekwpodrozy - Karlowe Wary (Karlovy Vary, Karlsbad) to niesamowite miasto położone ...

źródło: 000a

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@antekwpodrozy: byłem rok temu jednośladem i się zakochałem na maxa, najbardziej rozwaliła mnie niewidzialna gruba linia dzieląca miasto na dwie połowy - skrajnie komunistyczna i skrajnie turystyczna :)
  • Odpowiedz
@antekwpodrozy: miasteczko ukochane przez rosyjskich turystów, bo uwielbiał je Piotr Wielki i wielu innych celebrytów rosyjskich. Sam nocowałem w tym samym hotelu, w którym nocowały żony Chruszczowa i Breżniewa xd

Na ulicach, w sklepach pełno cyrylicy. Jedna z głównych ulic to Moskiewska. Lotnisko obok miało (byłem w 2020) dwa połączenia, z Moskwą i z St. Petersburgiem. Ciekawe jak im teraz dochody spadły.
  • Odpowiedz
@Bollocks bez przesady. To taka Praga w wersji SPA, gdzie od czasu do czasu zawieje siarkowodorem. Jest kilka pułapek na turystę rosyjskiego, ale nie zaburza to odbioru miasta.

Notabene, mają zaskakująco fajna galerie sztuki. Nieoczywisty punkt wycieczki, ale warto
  • Odpowiedz
@LebronAntetokounmpo: Dochody im spadły mocno, bo Czesi wywalili stamtąd ruskich jeszcze w 2022. Zdecydowanie, jak cięcie maczetą.
Bardzo mi tym zaimponowali. Bo jak wcześniej dali się wykupić oligarchom i wpuścili ich po same kule (ruskie były zarówno kamienice przy samym deptaku i najważniejsze hotele, w tym ten z prywatną kolejką na wzgórze itp), tak po napaści na Ukrainę ich powyrzucali, a część sklepikarzy i fryzjerów i tak sama pozamykała interesy,
  • Odpowiedz
@antekwpodrozy: Piękne miasteczko, jedno z najciekawszych miejsc w Czechach. Byłam kilka lat temu i było mnóstwo ludzi, i o ile np. w Pradze widać turystów z całego świata i można trafić na Czecha czy Polaka, tak tam słyszałam głównie niemiecki i widziałam trochę ludzi z Bliskiego Wschodu. No i napisy po rosyjsku. Mam też miłe wspomnienie związane z noclegiem, nocowałam w domu, którego właścicielką była starsza pani i jak się
  • Odpowiedz