Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #zwierzaczki #koty
Wziąłem sobie kotka z ulicy ( nie przeżyłby tam prawdopodobnie ) i teraz tak

1..Chuopka się chowa cały czas odkąd ja wypuściłem z transportera. Czy da się jakoś szybciej ją oswoić? A może nie robić nic?

2.Jakie jedzonko dla miałka najlepsze?

3. Niedawno skończyła wizyty u weterynarza, ale ze zwierzętami się tam chodzi co jakiś czas czy tylko jak się coś dzieje?
Pozdro
  • 26
  • Odpowiedz
@Koksixk: 1. czekaj, a będzie ci dane, ale wydawaj dźwięki jak karmisz( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. masz gotowce w marketach dla małych kotów
3. to zależy, jak oglądał i git to naspokojnie.
wklej fotkę( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@TypowyNalesnik oki, dziękuję. Teraz na redditach sprawdzam i chłopy ponoc po kilka miesięcy nie widzieli kotów tylko zauważali, że jedzenie z michy znika, więc chyba wystarczy poczekać xD. Z tym, że ja się martwię, iż jej tak zostanie, bo nawet siostra miała kota co jak tylko ktoś przychodził to się chowała
  • Odpowiedz
ja się martwię, iż jej tak zostanie, bo nawet siostra miała kota co jak tylko ktoś przychodził to się chowała

@Koksixk: to zależy... od kota, mam obecnie 3 znajdy i każda ma swój charakterek i każdy jest sympatyczny na swój sposób( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Ja_tutaJ
To wcale nie taki mały kotek. Ma ponoć koło roku. Nie przeżyłby, bo se średnio radził - kości mu widać jak się wygnie i przez to, że nie dostarczał wartości odżywczych stracił zęby xD. Już czytałem, że to nie problem jeśli chodzi o jedzenie, ale chciałem się dowiedzieć bardziej czy sucha, czy mokra, czy mięso, czy jakaś marka konkretnie. Z będę shitpostowal kitku jak mu się polepszy, bo na razie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Ja_tutaJ i za kaDym razem tylko czekales i same się przekonywały? W sumie #!$%@? tam czy będzie uciekał jak ktoś wejdzie, ważne żeby mnie się nie bał xD
  • Odpowiedz
@Koksixk moje sa w roznym wieku, ale do tematu: jak bez zabkow to mokra, e/w sucha po namoczeniu w cieplej wodzie, ale wustygnieta oczuwista. Z tego co zauwazylem, koty to indywidualisvi jednemu smwkuje to innemu co inmego. Jak poobserwujesz to zalapiesz. A i nie spiesz sie, daj czas, koty reaguja na ruch/dzwiek. Zanim sie "oswoja" cheila mija. Poza tym musza dobrze poznac teren, nim die rozkreca, a robia to bardzo ostroznie
  • Odpowiedz
@Koksixk: przede wszystkim to jesteś gość, że przygarnąłeś bezdomne zwierze. Szacun i gratulacje :)

żadnej suchej karmy, nawet rozwodnionej. Sucha karma to największy szit jaki możesz kupić zwierzęciu. Jak kochasz tego kotka to nie chcesz bedziesz go karmić suchą karmą. Puszki z wysoką zawartością mięsa(powyżej 85%), bez dodatku zbóż. Na przykład feringa, mjammjam. Kupuj w necie to wyjdzie tyle samo co felixy w dyskontach na sztuki.

Z socjalizacja nie szarżuj.
  • Odpowiedz
3. Niedawno skończyła wizyty u weterynarza, ale ze zwierzętami się tam chodzi co jakiś czas czy tylko jak się coś dzieje?


@Koksixk: jak byłeś na pierwszej wizycie i weterynarz nie zalecił jakiejś dodatkowej kontroli to byle o szczepieniach pamiętać. No i pchlarza obserwować. Po jakimś czasie bedziesz widział że coś jest nie tak, choć koty dają subtelniejsze sygnaly niż psy. Obczaj jak wygląda u kota pozycja bólowa. Jak podczas jedzenia
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@CostlyWay oki, dziękuję za prosta instrukcje zwłaszcza co do tego karmienia, kitku w takim razie dostanie trochę przestrzeni i mam nadzieję, że jak najszybciej się przyzwyczaić
  • Odpowiedz
@Koksixk: mój kot jest wierny jak pies, chodzi mi przy nodze na imię przybiega, ale jak zobaczy obca osobę to spoerdala jak poparzony po łóżko (taki jego azyl) także to nic dziwnego, daj sobie i jej czasu
  • Odpowiedz
@Koksixk żadnych gotowców z marketu, wejdź na zooplus i zamów kocią karmę - Wild Freedom, Gussto, Mjamjam, Cats Plate, Mac, Granata Pet, Zooplus BIO - karm tylko puszkami. Kup kilka smaków i sprawdź który podpasuje najbardziej. Saszetki i takie tacuszki też są spoko ale dość drogo wychodzą. Mój żre Mac puszki 400 gramów.
Jak masz malucha to powiedzmy że powinienes go karmić na żądanie.
Co do weterynarza - raz w roku
  • Odpowiedz
@Koksixk jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało
( ͡º ͜ʖ͡º) z racji tego, że mam kota z nowotworem to w zeszłym roku u weterynarza byliśmy ponad 20 razy xD
Jak już było napisane powyżej - każda zmiana zachowania może zwiastować chorobę, warto też kitkowi sprawdzić zęby
  • Odpowiedz
@Koksixk miałem się produkować ale widzę że @swinka__morska napisała wszystko najlepiej więc trzymaj się jej poleceń.
Możesz jeszcze rzucic okiem na fejsie na grupę Surowe Kotki i Pieski. Jak i na stronę meatpoint.io. Jest tam opisany najlepszy i najtańszy sposób karmienia kota który wymaga od ciebie trochę działania. A i ja jestem fanem żwirku kukurydzianego bo się rozpuszcza w toalecie.
  • Odpowiedz
@Koksixk nie masz fejsa to poguglaj frazę barf. Jest to po prostu mieszanka surowego mięsa i kilku supli jak wapń, witamina b itp tak aby przypominało to jak najbardziej naturalne żywienie kota.
  • Odpowiedz