Wpis z mikrobloga

Asus rt-ac1200g+ jest jeszcze ok routerem na dzisiejsze czasy czy do wymiany się nadaje? z 5 lat go mam już. Dziś się prawdopodobnie zaciął. Nie było internetu, a aplikacja z telefonu nie mogła się połączyć z routerem. Fizyczny restart przyciskiem od razu odnowił połączenie internetu. Pierwszy raz się tak zdarzyło chyba.
Sam router jest ok, mam stacjonarkę i tv podłączone kablem. Wifi na full 2,4ghz i 5ghz na całe mieszkanie. Internet 300Mbps.
#router #internet #wifi #routery #sieci #siecikomputerowe #siec #asus
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@krzywy_kanister: mam urządzenia z tymi wifi 6e, mój iphone to ma, teraz sprawdziłem. Różowa nie wiem jaki ma telefon, samsung jakiś ale pewnie jakiś nowy flagowiec. Laptopy mamy starsze ale nie używamy w domu ich praktycznie, bo jest do tego stacjonarka która i tak kablem jest podłączona. Ogólnie mam kable rozprowadzone po mieszkaniu.
Wkurzyłem się tym rozłączeniem xD
  • Odpowiedz
@Vadzior: No ok ale odczujesz roznice na telefonie w porownaniu do laptopa czy stacjonarki ktore nie wchodza w gre z tego co mowisz? Na telefonie nie sciaga sie gier z steama lub duzych plikow. Tez jest wieksza roznica jak wszystkie urzadzenia przejda na wifi 6, tak czesc funkcji nie dziala a stare urzadzenia wlaczaja starszy tryb. Wifi6e to taka rewizja, wifi6 dziala na 5ghz i ma jakies bajery a wifi 6e
  • Odpowiedz
  • 0
@krzywy_kanister: Nie no działa wszystko mi. Jasne, nic nie ściągam i nie gram w gry. A na stacjonarce to robię prace biurowe, przeglądam wykop i oglądam głupoty na youtube. Nic więcej. czyli zmiana nie ma sensu.
Tak się zastanawiam bo to już z 5 lat i pewnie są lepsze. I jeszcze ten restart. Ale zaktualizowałem firmware sobie przy okazji.
  • Odpowiedz
  • 0
@krzywy_kanister: Zasięg jest ok, w domu w każdym zakamarku wszystkie te kreski na telefonie, a łapie nawet pod blokiem, mieszkam na 1 piętrze. Do tego nie mam zastrzeżeń. A router mam centralnie w mieszkaniu (które duże też nie jest bo ok. 45m2).
Teraz nie sprawdzę na dużo bo jestem w pracy ale aplikacja Asusa pokazuje mi telefon różowej która jest w domu, że jest połączony po interfejsie 5 GHz i ma
  • Odpowiedz