Wpis z mikrobloga

Majster montował wc (Omnires Fontana), ale twierdził, że nie da się bardziej przykręcić, bo niby za twarda mata wygłuszająca.

Działałem później sam z kolegą, wymieniliśmy matę na bardziej miękką, upewniliśmy że kroćce wystają na prawidłową długość, ale nadal nie da się tej misy dokręcić. Co tu może być nie tak?

#pytanie #pytaniedoeksperta #wykonczenia #deweloperka #mieszkanie #remont #remontujzwykopem #lazienka #omnires #wc #geberit
becvvv - Majster montował wc (Omnires Fontana), ale twierdził, że nie da się bardziej...
  • 15
  • Odpowiedz
@becvvv: jak długa jest ta szpilka, która wchodzi w ścianę? To co na obrazku ma 38 mm. Ma na pewno tyle? Bo wygląda, choćby była za długa.
  • Odpowiedz
  • 0
@becvvv zamontowałem wiele takich ceramik, wtedy robi się dociągnięcie. Następnego dnia ponownie dokręcasz bo pianka się ściska i wtedy dopiero można silikonować szparę naokoło.
  • Odpowiedz
@becvvv: te śruby ci nie docisną muszli, poza tym wystarczy że już jest gwint zniszczony i możesz sobie kręcić w nieskończoność, kup ten zestaw co ci podałem i będzie po kłopocie, on działa na zasadzie nakręcania na szpilkę i z doświadczenia wiem że jest najlepszy Pozdrawiam
  • Odpowiedz
  • 0
@becvvv nawet dedykowane części samochodowe się potrafią różnić. Tutaj może ktoś pomylił instrukcje z innych misek, może inny chińczyk już te miski robi. Trzeba myśleć przy robocie, lub nie oszczędzać kasy na dobrego fachowca który to wyłapie i pokombinuje. Remonty/wykończenia wnętrz to nie jest kopiuj-wklej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@SinX87 rury niby ok były. Poza tym, gdyby były za długie, to czasem nie byłby jakiś problem z odpływem wody? Tzn gówienko by się nie blokowało?
  • Odpowiedz