Wpis z mikrobloga

@Norskee tak jest w założeniu, kilka lat temu było dużo artykułów na temat tego że urzędnicy "przez przypadek" zmieniali bezterminowe prawko na te co ma 15 lat.

Bezterminowe prawa jazdy nie są już wydawane, ale jest spora rzesza kierowców, którzy w przeszłości je otrzymali – i ci kierowcy podczas wymiany dokumentów nie będą obciążeni dodatkowymi obowiązkami. Okazuje się jednak, że wielu posiadaczy bezterminowych praw jazdy traci "bezterminowość" swoich uprawnień... z powodu błędów
  • Odpowiedz
@open_or_die nie tek jest w złożeniu tylko każdy może popełnić błąd i to jest wynik błędu a nie przepisów. Po co ta dyskusja

Wystarczy pilnować swoich spraw i jak coś się nie zgadza to to zgłosić. Jak w każdej innej sprawie w życiu
  • Odpowiedz
B i obie kategorie mam na maks. 15 lat?


@CalibraTeam: Tak.

skąd teki pomysł xD


@Norskee: Bo ja tak miałem jak zdałem A. Kwestia jest inna, to trzeba doprecyzować - prawo jazdy jest bezterminowe, to jest ważność OKRESOWYCH BADAŃ LEKARSKICH. @dlaczego_michau @open_or_die Ja się wykłócałem w wydziale komunikacji i wyrobili mi na swój koszt nowy dokument, gdzie mam usunięte daty ważności.
  • Odpowiedz
@Norskee to nie były błędy, to było działanie z premedytacją bo starosta wydawał nowe daty do każdej kategorii jaką miałeś na blankiecie.
I nie było to 3 czy 4 przypadki tylko cała masa.

A dyskusja jest stąd że zapytałeś skąd ten pomysł, ja Ci wytłumaczyłem ze takie coś miało miejsce i było o tym głośno przez ilość takich "błędów". A przepisy były czy nawet są niejasne (bo nie wiem czy je zmienili)
  • Odpowiedz
@open_or_die no to se urzędy nie rozumieją prawa to inny temat
Natomiast prawo to prawo i to ono obowiązuje a nie znaczki na plastiku nawet gdyby ktoś nie zauważył i z takim jeździł
Plastik nie jest uprawnieniem samym w sobie

Dlatego jak wyżej. Po co ta dyskusja. Była zmiana standardowo zrobił się burdel bo nikt nic nie wie natomiast nie ma to znaczenia, bo to prawo decyduje i to kiedy je nabyłeś
  • Odpowiedz
@open_or_die #!$%@?. Co za różnica Grażynie z okienka dla niej nawet lepiej żebyś nie przychodził
Wszyscy już podstępem zabierają uprawnienia Grażyny z urzędu się zmówiły i klikają głupoty w komputerze

Tylko że one mogą nakliksc głupoty na plastiku a znaczenie ma to kiedy nabyłeś uprawnienia a nie co ktoś ci na plastiku nadrukowal

Nawet gdyby za 20 lat się zorientował że mu głupoty wpisywali przy wymienie dokumentu, to nie dokument decyduje o
  • Odpowiedz
@Norskee różnica jest tak że Grażyna naklika, a ty walczysz w sądzie. Jeszce w 2021 roku pełno spraw w sądach.

I nie wiem po co ta dyskusja. Zapytałeś po co ta dyskusja jest to ci odpowiedziałem.

Mi się akurat trafiła wymiana blankietu w czasach tej afery to dobrze kojarzą ze takie coś było i pytanie o zmianę ważności w ogóle mnie nie dziwią.
  • Odpowiedz
prawo jazdy jest bezterminowe, to jest ważność OKRESOWYCH BADAŃ LEKARSKICH


@Zielony34: nie jest mowa o ważności okresowych badań lekarskich, ale o samym "terminie ważności" uprawnień na kategorię B. Gdyby było tak jak mówisz, to czemu obecnie jest taka rozbieżność - że jedni mają termin, a drudzy mają krechę z informacją o bezterminowości?
Druga sprawa - kolumna mówiąca o terminie ważności na prawie jazdy nie ma żadnego jakiegokolwiek dopełnienia informacyjnego w postaci
  • Odpowiedz
że jedni mają termin, a drudzy mają krechę z informacją o bezterminowości?


@MrDracek: Bo się o to nie rzucali w wydziale komunikacji, tak, jak ja. Ja i tak zostanę wezwany do wymiany prawa jazdy za 15 lat, bo będa chcieli ode mnie ponownych badań lekarskich przy okazji wydawania nowego dokumentu.

Na DO też masz termin ważności. Możesz próbować coś załatwić po przekroczeniu tego terminu. Spróbuj.

Dostałem info z Wydziału Komunikacji przy
  • Odpowiedz
Na DO też masz termin ważności. Możesz próbować coś załatwić po przekroczeniu tego terminu. Spróbuj.


@Zielony34: ponownie, mieszasz pojęcia - ważności plastiku vs ważności posiadania uprawnień. Na plastiku od prawa jazdy też masz pozycję 4b - data ważności plastiku. Jest to po to zrobione, żebyś zaktualizował sobie zdjęcie na plastiku + on sam co kilka lat jest aktualizowany pod kątem hologramów i innych elementów bezpieczeństwa.

Dostałem info z Wydziału Komunikacji przy
  • Odpowiedz
@Norskee: Problem z nadrukami na plastiku był taki, że to samo było w CEPIKu. mObywatel pokazywał mi datę ważności uprawnień na kat. B i na próbę sprostowania odpisali, że taka data jest wbita w CEPIKu, a on bazuje na tym, co jest zgłoszone przez WK. Potem zatrzymuje Cię Policja i oni w dupie mają czy to błąd czy nie i zostaje Ci sąd. Zrobiłem kat. A i podczas wymiany dokumentu zgłosiłem,
  • Odpowiedz