Wpis z mikrobloga

To już jest jakieś zboczenie chyba, ale zawsze jak słyszę śpiew ptaków to mam ogromną ochotę zagrać w gothica 2. Przypomina mi się wtedy droga z wieży Xardasa do Khorinis, tam też ptaki śpiewały
#gothic #gothic2 #gry
  • 33
  • Odpowiedz
@Massiv: nie "tyle", bo zbroję miałeś cały czas taką samą, co oznacza że dalej byłeś na jednego strzała jak wszedł crit, który wchodził tak co drugie - trzecie uderzenie. Poza tym jak piszę - problem jest szczególnie na wczesnym etapie gry, więc rada typu "wbij wyższy lewel, dowal stat, kup lepsze wyposażenie" nie jest do końca racjonalna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wap30: Z każdym lvl rośnie Ci życie, więc nie zawsze bedziesz na hita jak wejdzie kryt.

Ale to o każdej grze możesz tak powiedzieć jak pójdziesz w skyrimie na niskim poziomie na giganta, to też lecisz na strzała, ale to nie oznacza, że skyrim jest trudny xd
  • Odpowiedz
@Massiv: no możesz sobie iść na giganta w Skyrimie, tylko co to za porównanie. Nie mówię żeby polować na trolle na poziomie 5 w Gothicu, tylko o walce ze strażnikiem magazynu portowego, co jest questem na tym poziomie na którym wtedy jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem ziomeczku, gdzieś ci logika całkowicie ucieka
  • Odpowiedz
@HumanBeing: mam podobną sytuację z Icewind Dale i Neverwinter Nights - jak zaczyna się zima i spadnie pierwszy śnieg to mam ochotę znowu odpalić bo jako dziecko grałem w te gry pierwszy raz w ferie zimowe i mózg tak połączył.
  • Odpowiedz
@Wap30: No ja z nim nigdy problemów nie miałem, a jeśli musiałeś w niego 100 strzał wpakowac to ewidentnie za wcześnie na niego poszedłeś xD
  • Odpowiedz
  • 2
@HumanBeing

@Pethaf Gothic wcale nie jest trudną grą. Dla nowych graczy może być trochę skomplikowany bo był robiony przed erą minimapy i znaczników zadań, więc zamiast na pałę biegać od znacznika do znacznika, trzeba jednak posłuchać dialogów żeby wiedzieć co ma się robić i gdzie iść, ale tutaj się ta "trudność" w zasadzie kończy.

Dlatego z nowych gier to polecam kingdom come, tam na trudnym nie ma minimapy, a na
  • Odpowiedz
@lezese Zeldy, soulsy od Fromsoftware, Super Mario Oddysey, Super Mario Galaxy 1 i 2 , Baldurs Gate 3, Super Smash Bros, trylogia Xenoblade, Red Dead Redemption 2 i Wiedzmin 3 ( te dwie mnie nudzą po jakimś czasie, ale obiektywie są dobre ), Cyberpunk 2077, Borderlandsy, Rocket League , Fallout 1 i 2, New Vegas, Path of Exile, Forza Horizon 5, Binding of Isaac, Loop Hero, Mass Effect 1. To takie
  • Odpowiedz
@HumanBeing: mi śpiew ptaków kojarzy się z Oblivionem. Grałem całymi nocami, a jak za oknem było słychać ptaki to był znak, że ojciec zaraz będzie wstawał do roboty. Gasiłem monitor, kładłem się na 2 godziny, żeby nie było awantury, po czym kontynuowałem grę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz