Wpis z mikrobloga

@Sossija: Ukraińcy bez wsparcia powojowaliby palcem w dupie.


@Szinako: podobnie jak kacapy bez pieniędzy z kolonii. Bez kolonii byłby to biedny zapyziały kraj z dyktaturą, cenzurą i bez praw człowieka. Nadal taki jest, ino budżet jest dużo większy, więc nawet po ukradzeniu większości, trochę zostaje na tanki i rakiety.
  • Odpowiedz
@Stabilizator:

pomoc w zakresie bezpieczeństwa o wartości 1,5 miliarda dolarów


@Stabilizator: 1,5 mld przez 8 lat, typie o czym ty bredzisz, gadałeś o jakimś ciężkim sprzęcie. Przypomnę, że tylko 48 polskich F-16 kosztowało 3,5 mld dolarów. Więc o jakim ciężkim sprzęcie z Zachodu mówimy? Ciężkie kamizelki tak?

USA wspierało Ukrainę ale nie ma mowy o ciężkim sprzecie.
  • Odpowiedz
następny dowód ze jesteś szpionem to udowadnianie ze USA nie pomagało ukrainie co jest kłamstwem i ci dokładnie udowodniłem


@Stabilizator: nic mi nie udowodniłeś, bredziles coś o ciężkim sprzęcie i ciężkim hajsie. 1,5 mld na uzbrojenie przez 8 lat to nie jest ciężki hajs.
  • Odpowiedz
@Stabilizator: faktycznie nie napisałeś ciezki, przyznaję ci, skacapiała kreaturo. Ale miliardy dolarów padły, podczas gdy było to ok. 150 mln dolarów rocznie. W budżecie militarnym to pestka. Ukraina obroniła się zimą 2022 głównie swoim wysiłkiem.
  • Odpowiedz
Wielka brytania, Polska, Kanada i nie tylko te kraje pomagały ukrainie od 2014 roku


@Stabilizator: sam piszesz ze głównie usa. A skoro głównie usa, czyli ok. 150 mln usd rocznie, to reszta jeszcze mniej. Oczywiście każda pomoc jest mile widziana, ale nie ma mowy o jakiejś wielkiej skali przed 2022. W 2020r budżet obronny Ukrainy wyniósł 5,5 mld dolarów. Jak to się ma do 150 mln usd? Ukraina w 2022 obroniła
  • Odpowiedz
@Sossija: XD ale dodaj pomoc Polski, UK, Kanady itd i kredyty jakie USA udzieliły ukrianie kasę na walkę z korupcją i pomoc humanitarną bez tej pomocy bez szkoleń natowskich ukraina by była nikim w 2022roku, rosjanie zaatakowali zbyt małymi siłami i to był jeden z głównych powodów że ukraina obroniła się z pomocą zachodu.
Stabilizator - @Sossija: XD ale dodaj pomoc Polski, UK, Kanady itd i kredyty jakie US...
  • Odpowiedz
@Stabilizator:

rosjanie zaatakowali zbyt małymi siłami


Ruskie zera muszą atakować siłą swoich dziesięciu na jednego żołnierza z jakiegokolwiek innego kraju, bo w przeciwnym wypadku te pijane małpy mają zero szans na zdobycie terenu pod swoje lepianki i sracze w ogródku. XD
  • Odpowiedz
@Sossija Ukraińcy mieli po prostu farta, że się utrzymali, a skoro sie utrzymali to był czas żeby przesłać im pomoc i wsparcie.

Jedyne co mnie denerwuje w rozmowie o IIWŚ, jest to, że zachód nas zdradził, gdy to niemcy nas zaatakowali i ruscy. Gdyby Polska była w stanie się utrzymać na farcie jak Ukraina w 2022 to może GB i FR by zdążyli nam pomóc. Dodatkowo, Polska z Ukrainą graniczy, dzięki czemu
  • Odpowiedz
no my padlismy po 2 tygodniach. Zatem uczenie Ukraincow jak wojować ma sens...
@Sossija: Porównujesz dobrze zorganizowaną, ze świetnym jak na tamte czasy sprzętem armię niemiecką, która dodatkowo miała wsparcie w postaci atakującej z drugiej strony armi sowieckiej vs współczesnej kacapi która taktyką, sprzętem i wyszkoleniem nie grzeszą? Która bez wsparcia sojuszników dawno by przegrała ta wojnę? Jesteś ignorantem a może i nawet idiotą
  • Odpowiedz
@Sossija: jak w dupie mam ten kraj i pierwszy bym #!$%@?ł za granicę, tak twój komentarz to największy debilizm jaki przeczytałem w tym tygodniu w internecie. Weź zrób nam przysługę i odwzoruj biografie Magika. Dzięki.
  • Odpowiedz