Wpis z mikrobloga

@trollasek: to co nazywasz przepustowością w prawie żaden sposób nie zależy od częstotliwości, a od szerokości kanału i modulacji, do tego jeszcze sygnalizacja potrzebna do zestawienia i utrzymania połączenia idzie po LTE co wyklucza na przykład użycie pikokomórek w paśmie mikrofalowym na parkingach i innych piwnicach itp. Więc to nie jest żadne prawdziwe 5G.
  • Odpowiedz
@NieoznaczonaReklama tylko w obu przypadkach masz modulacje qam256, więc od modulacje owszem zależy przepustowość ale w tym kontekście nie ma ona znaczenia. Na FR2 masz CA o większej szerokości pasma i maksymalna możliwa przepustowość.
A OPowi chodziło o przepustowosci a nie o przypadki użycia w podziemiach czy w specjalnych przypadkach gdzie jest duże zagęszczenie ludzi. NSA FR2 >SA FR1
  • Odpowiedz
OPowi chodziło o przepustowosci a nie o przypadki użycia w podziemiach czy w specjalnych przypadkach


@trollasek: skoro stawiasz nieistniejącą w pytaniu tezę i ją udowadniasz to może ci się nawet wydawać, że masz rację. Pytanie było raczej precyzyjne, czy to już prawdziwe 5G. No więc, daleko mu jeszcze do tego, bo to nakładka. I tyle. Dla mnie EOT.
  • Odpowiedz
@NieoznaczonaReklama faktycznie nawet screen z speed testu nie sugeruje, że chodzi o przepustowość i to jest coś co interesuje większość userów ale dalej będziesz brnąć w swoją teorię i mówił o 3/4 5G bo to jest NSA
  • Odpowiedz
@NieoznaczonaReklama
Sygnał ze stacji 5G jest sygnałem 5G. Zgodny w 100% ze standardem 3GPP. Wdrożony w architekturze NSA.
Co takiego da Ci sieć SA czego nie masz teraz?
Operatorzy na świecie bardzo powoli wdrażają sieć Standalone (SA) bo tak naprawdę nic to dla końcowego użytkownika nie zmienia. Żadnych sensownych usług nie ma, które wykorzystywałyby możliwości SA.
  • Odpowiedz
@Maryjusz1337: czy my jesteśmy w przedszkolu? To co napisałeś to w zasadzie same głupoty. No różni się architekturą sieci, wymaganiem sieci LTE. I co to jest sygnał ze stacji 5G? To tylko inny rodzaj modulacji, tyle że dalej jest sieć EVO, a nie natywna sieć. Tak jakbyś do spaliniaka dodał silnik elektryczny i baterię, który do odpalenia potrzebuje benzyny i twierdził, że to pojazd elektryczny, a nie hybryda samoróbka, nakładka,
  • Odpowiedz
@NieoznaczonaReklama: Nie mogę się z tobą zgodzić. Nie napisałem żadnych głupot, sieć 5G NSA jest jedną z opcji wdrożenia 5G (Option 3 w standardzie 3GPP).
W przypadku 5G natura sygnału na wysokich częstotliwościach wymusza inne podejście do budowania sieci. Stopniowe rozbudowanie możliwości przez dodanie 5G Core jest naturalną drogą ewolucji sieci. Nie można jednak tego zrobić od razu mając tylko zasoby w wysokich pasmach. Potrzebujemy częstotliwości zasięgowych żeby nie przerzucać użytkownika pomiędzy technologiami cały czas.
Dlatego opcja NSA jest integralną częścią systemu 5G i nazywanie wyłącznie 5G SA prawdziwym 5G jest według mnie błędne.

Sygnał 5G nadawany ze stacji bazowej to jednak trochę więcej niż tylko modulacja i jest dużo fundamentalnych różnic zarówno na warstwie fizycznej jak i w kanałach kontrolnych na
  • Odpowiedz
@NieoznaczonaReklama: no i manipulujesz jak na zwykłego wykopka przystało. W tym wątpku przyczpiłem się do twojego stwierdzenia, że NSA to 3/4 prawdziwego 5G

a to, że często stosowany DSS ma niewiele wspólnego z 5G(a ty to mylisz z NSA, albo po prostu nie rozumiesz różnicy), to całkiem inna kwestia (to odnośnie wklejonego screena)

masz prawo nazywać NSA 3/4 5G, choć to idiotyzm
  • Odpowiedz
@NieoznaczonaReklama

Dokładnie w poprzednim poście pisałem, że warunkiem powstania sieci SA jest posiadanie pasma zasiegowego czyli 700 MHZ. No i Orange w swoim webcascie dokładnie o tym mówił.

Dyskusja na początku była o zasadności nazywania sieci NSA siecią 5G i tutaj w mojej ocenie nic się nie zmieniło i dalej uważam to za poprawne.
  • Odpowiedz