Wpis z mikrobloga

Czy istnieje legalny sposób wzmocnienia sygnału komórkowego? Ciocia ma dom w miejscu w którym nie ma zasięgu żadna sieć i nawet Radio Maryja zaczyna szumieć, założenie internetu po kablu odpada, bo kosztuje wagon siana a cioci telefon nie obsługuje wifi calling.
#operatorzykomorkowi #pytanie #zasieg
  • 10
  • Odpowiedz
@Cinoski Są urządzenia na karte sim do których podłącza się telefon stacjonarny. Może są też wersje z możliwością podłączenia specjalnej anteny, trzeba sprawdzić. Prościej kupić kilka starterów i zobaczyć który ma lepszy zasięg a jak nadal słabo to kilka starych komórek popróbować, może lepiej zadziałają.
  • Odpowiedz
@Cinoski:

Jeśli musi używać stary klasyczny telefon to jakoś nie chce mi się wierzyć, że w żadnej sieci nie ma zasięgu 2G. Może jakiś inny model telefonu będzie lepiej zbierało sygnał i to wystarczy. Tak czy inaczej za kilka lat 2G też wyłączą tak jak obecnie 3G.

Chociaż w sumie niewykluczone, że ktoś w pobliżu korzysta z takiego wzmacniacza zakłócając sygnał sąsiadom. To trzeba byłoby zgłosić.

Natomiast alternatywą jest w zasadzie
  • Odpowiedz
@Cinoski

Jeśli babcia byłaby w stanie sobie kupić albo zafundowałbys jej smartfon i możliwość używania wifi calling a problemem jest tylko jej widzimisię to zostawiłbym taka osobę bez pomocy. Ja tak przynajmniej robię i nie uważam to za brak szacunku dla starszej osoby.

Zawsze można powiedzieć, że w ogóle telefon to postep w stosunku do listów wiec jeśli nie chce postępu niech pisze listy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cotozazycie Problem w kosztach, podłączenie neta parę stów, nowy telefon parę stów, abonament za neta kilka dych a samo doładowanie 25 zł. Za dużo zachodu więc szukam bardziej rozsądnych rozwiązań.
  • Odpowiedz
@Cinoski:

No tak, aby porządnie to zrobić to tak wygląda. Chociaż może dałoby się jakoś to ogarnąć półśrodkami. Jakiś używany stary smartfon ze zbitym ekranem ale działającym dotykiem postawić w oknie i włączyć na stałe hotspot wifi.

Teraz pojawiła się oferta w nju gdzie za 20zł jest 220GB/mc. To jest zasięg orange. W Lyca chyba była oferta na zasilenie na rok z góry wówczas za 13zł 70GB/mc(ale nie jestem pewien, nie
  • Odpowiedz