Wpis z mikrobloga

Mirki, tydzień temu miałem na udzie kleszcza. Został wyjęty w przychodni, biorę właśnie antybiotyk zapobiegawczo.

Problem jest taki, że cały czas mam czerwona gulke, i od wczoraj pieronsko mnie to swędzi :/

Czy to normalne?

#kleszcze #las #medycyna
  • 6
  • Odpowiedz
@DrakkainenV Ja miałem 3 tygodnie nadpotliwosc, potem dwa tyg nic i wyskoczył mi rumień wędrujący. Lekarz mi powiedział że to pewnie od słońca. Całe szczęście po powrocie do domu przypomniało mi się że miałem tam kleszcza i dostałem antybiotyk. Nawet badań kontrolnych nie chcieli mi później zrobić i mam nadzieję że się wyleczylem.
walusiek24 - @DrakkainenV Ja miałem 3 tygodnie nadpotliwosc, potem dwa tyg nic i wysk...

źródło: temp_file8296965733793998325

Pobierz
  • Odpowiedz
@DrakkainenV: Ja mam średnio 5-8 kleszczy na sezon (uroki mieszkania przy lesie). U mnie to działa tak: zazwyczaj orientuję się sam przy prysznicu ze coś mam, wtedy szybka akcja i nie ma śladu na następny dzień, nie swędzi. Jak nie wypatrzę od razu to przeważnie na 2-3 dzień zaczyna swędzieć i wtedy też wyciągam od razu. Ale swedzenie i gulka jeszcze zostaje dzien/dwa. Tak żeby po tygodniu mi cos wyszło
  • Odpowiedz
@wiecejszatana Człowieku to był najstarszy lekarz z którym miałem wizytę. Doświadczenie miał wypisane na twarzy, sam wiem jakie mieć najlepiej podejście w pracy tj każda możliwa sytuacja w której problem mogę przekierować lub nie ingerować osobiście, jest dobrym problemem ( ͡~ ͜ʖ ͡°) takie czasy każdy ma #!$%@? ()
  • Odpowiedz