Wpis z mikrobloga

@Theobromine: czyli to coś niszczy komórki mózgowe jakies? Załóżmy ze jesteśna etapie bierzesz grzyba. REceptory sie usuwahą i masz faze. Czemu za 2 dni po wzieciu nie masz znów fazy? Sama faza jest związana z cofaniem (w sensie etapem) tycvh receptorów a nie z ich cofnięciem? Co sie dzieje jak sie cofną? Mózg nie pracuje wtedy inaczej?
  • Odpowiedz
@chwilowypaczelok: ciężko mi zrozumieć o co ci się rozchodzi xD pierw te receptory są stymulowane i to ci daje fazę w uproszczeniu, a downregulacja następuje bo tak jak napisał kolega wyżej organizm dąży do homeostazy, czyli równowagi. A czemu trzeba aż tyle czekać żeby receptory się odbudowały to już mi nie wiadomo. Tak w ogóle to to jest mega podstawowa wiedza, jak chcesz poznać mechanizmy to poczytaj badania.
  • Odpowiedz
@Theobromine: nie no mnie dziwi to ze jak juz faza sie skonczy to trzeba czekac kilka dni by móc drugi raz miec faze. Czyli co? To wypala receptory i ich nie ma wiec jak nie ma receptorów to nie ma co stymulować? XD I trzeba czekac az sie kolejne odbudują by znowu im dać po kablach? DObrze rozumiem?
  • Odpowiedz
@chwilowypaczelok: Nie wiem jak to jest z grzybami w sumie, ale mam sporo doświadczeń z LSD więc dorzucę swoje trzy grosze. W skrócie jak weźmiesz jednego dnia określoną dawkę i masz super trip to następnego dnia musisz wziąć podwójną dawkę aby uzyskać ten sam efekt, a jeszcze kolejnego dnia podwójną dawkę podwójnej dawki i tak dalej. Na chłopski rozum zawsze to rozumiałem w ten sposób, że po prostu receptory w mózgu
  • Odpowiedz