Wpis z mikrobloga

Piszę prostego menu dla płytki (taki splashscreen instalacyjny) i potrzebuje pomocy.

Jest to aplikacja HTA, oskryptowanie głównie w JS

Problem polega na tym, że wszystkie opcje typu (VBScript):

Set objShell = CreateObject("WScript.Shell")

objShell.Run "/instalator/install.exe"

I inne pochodne powodują, że zanim program zostanie uruchomiony za pierwszym razem trzeba się nieźle naczekać aż zostanie gdzieś załadowany, a dopiero później uruchomiony. Niestety plik instalacyjny ma około 400MB więc jest to nie do przeskoczenia.

Wcześniej to testowałem na małych plikach więc problem był dla mnie niezauważalny - faktyczny fuckup pojawił się jak zapiąłem duży finalny plik.

Jako, że mirki rozwiązały 100% moich problemów, które tutaj wrzuciłem wierzę, że i tym razem się uda :P

#programowanie #vbscript #javascript
  • 5
@pan_nomad: A czy program instalacyjny i dane do zainstalowania musza być jednym wielkim plikiem? Nie da się tego rozdzielić na mały programik + plik z danymi?
@pan_nomad: Jakikolwiek program nie próbowałbys uruchomić, jakikolwiek plik otworzyć, zawsze musi Ci się załadować w całości do pamięci. To nie jest internet, że są tu jakieś strumieniowe przesyłania programu do pamięci, tak duże instalatory zawsze będą długo się ładować. Jeśli kojarzysz wszelkiego rodzaju duże instalatory odpalane z płytek CD, to może przypomnisz sobie, że najpierw uruchamiał się zawsze preloader instalatora, który informował o procentowym załadowaniu programu do pamięci. Po załadowaniu zaczynała