Wpis z mikrobloga

#komputery Czy ktos ogarniety moglby powiedziec czy to ma sens, czy malym kosztem mozna ten zestaw ulepszyc? do 1440p bez zadnego OC

Intel Core i5-14500

ASUS GeForce RTX 4070 SUPER TUF GAMING OC 12GB DLSS 3

ASUS TUF GAMING Z790-PRO WIFI

Kingston Fury Beast Black 32GB [2x16GB 5600MHz DDR5 CL40 DIMM]

Kingston Fury Renegade M.2 Pci-e 4.0 NVMe 2TB

ASUS TUF-GAMING-850G

ENDORFY Fortis 5 Dual Fan

Fractal Design Torrent czarna TG Dark Tint 5xFan ATX
  • 8
  • Odpowiedz
@10129: ASUSA miałem pare sprzetow i nigdy nie mialem problemow, w sumie z gigabyte tez nie, ale podoba mi sie design TUF gaming.
A intel chyba spoko uniesie, myslalem, ze nawet wydajnosciowo lepszy od amd w tej cenie. 1100 pln
  • Odpowiedz
bez znaczenia czy miałeś problemy, to firma plująca w twarz klientom i kupując ich produkty tylko do dalszego plucia ich zachęcasz.

A intel chyba spoko uniesie, myslalem, ze nawet wydajnosciowo lepszy od amd w tej cenie. 1100 pln


patrz na cenę całej platformy. za 1600zł jest 7800x3d który jest w zasadzie w okolicy 14900k przy dużo niższym poborze prądu. a płyta główna do amd może bez problemu kosztować 800 a nie 1500
  • Odpowiedz
A intel chyba spoko uniesie, myslalem, ze nawet wydajnosciowo lepszy od amd w tej cenie. 1100 pln


@SecretService: czasy się zmieniły i intel to teraz kontrowersyjny wybór, żeby tak delikatnie powiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ale bierzesz tego 7700 czy 7600 i masz futureproof sprzęt o takiej samej wydajności w grach:
https://www.youtube.com/watch?v=QDgdlIEGXTg

Ale jakbyś chciał więcej porad to zapraszam na PW:
#majk3lskladapcty
  • Odpowiedz
@L3gion: Kurde ja nie wiem, wszystkie benchmarki jakie ogladam, intel w tej cenie jest lepszy, nawet drozsze amd wymiekaja. Tez wiekszosc blaszakow mialem amd, nawet teraz smigam na 3900x. Ale to zawsze byl wybor podyktowany cena. Teraz widze, ze intel wychodzi taniej i szybciej i nie wiem o co b bo nie jestem na biezaco.
  • Odpowiedz
@SecretService: Ty się pytasz na wypoku, uciekaj na reddita, pclaba, purepc, benchmarka i zobacz co ludzie piszą, w grach Intele wymiatają

co do Asusa to też mam ich sprzęty od zarania dziejów, a ich płyty to była zawsze topka niezależnie od generacji Intela, ale ktoś tutaj miał raz widocznie pecha i od razu pisze, że firma jest "bee"
  • Odpowiedz
Ty się pytasz na wypoku, uciekaj na reddita, pclaba, purepc, benchmarka i zobacz co ludzie piszą, w grach Intele wymiatają


@Piospi: Na reddicie to ci akurat X3D polecą. Na polackich forach takie parówy siedzą że nie potrafią doradzić nic poza "mam i polecam" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz