Wpis z mikrobloga

Orientacyjna lokalizacja tych wspaniałych parceli: https://maps.app.goo.gl/b247gsLqSPbny4py8
Lokalizacja na pomarończowo to ta którą widać u Predatora w 17:20, niżej szkoła o której wspomina.
Predator oczywiście ściemnia mówiąc o resortach w okolicy, chyb że budy / kampingi dla backpackersów to wg niego resorty. Całość jest ok 59 km od lumpenbudy.

#raportzpanstwasrodka
zdrajczyciel - Orientacyjna lokalizacja tych wspaniałych parceli: https://maps.app.go...

źródło: Zrzut ekranu 2024-05-14 o 18.51.58

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Moczymorda77 Używanie wykrywaczy metalu jest zabronione w Kambodży :) więc miny gdzie są tam pozostaną. Można prywatnie zapłacić za „sprawdzenie” terenu.
A tak przy okazji to są tereny gdzie jak chcę sobie pojeździć motorem po polnych drogach a nie mam za dużo czasu to się tam wybieram. O Matko !!!
  • Odpowiedz
@zdrajczyciel Wodospady :) Resorty :) Wodospady są dwa, jeden na górze po lewej, wjazd płatny chyba 28 usd (nie wiem dokładnie ile, ja jeżdżę tam przez las więc nikt mnie zatrzymuje) a drugi na górze po prawej, tu jest chyba tańsze wejście bo około 10 usd … obok jest jedna z najładniejszej Świątyń w całym regionie. Nazywa się Banteay Srei ale o tym nic :) Chyba nikt nie zauważył jak przejeżdżali obok
  • Odpowiedz
  • 1
@kapitan-azja: Czy tam są jakieś uprawy? Widać coś jak sady na mapach Googla, to by też wyjaśniało wypalanie tam węgla drzewnego. Poza tym to raczej jałowe ugory i niezbyt gęsto zamieszkałe vs miasto?
  • Odpowiedz
@zdrajczyciel To jest wioska. Najbliższe miasto to Siem Reap, jakieś 60 km. Z tego co widać to trzeba jechać drogą do Anlong Veng, to jest droga do Tajlandii. Tak przy okazji obok przejścia granicznego jest grób Pol Pota a jak się ktoś nie boi to może parę kilometrów dalej pojechać w las i znaleść miejsce gdzie mieszkał przez swoje ostatnie dni. Są jeszcze ruiny domu. Mogę „podesłać” zdjęcia :) Ale to „kosmiczna
  • Odpowiedz
@Moczymorda77 Nikt nie prowadził żadnej dokumentacji ile i gdzie zrzucano miny. Oprócz przeciwpiechotnych są też jeszcze przeciwczołgowe więc sporo tego. Jak ktoś nie jest pewny co do stanu swojego pola lub działki to niestety musi zapłacić sam za sprawdzenie terenu. Jazda skuterkiem czy motorem poza miastem też wymaga uwagi. Lepiej nie zjeżdżać z polnych czy leśnych ścieżek.
  • Odpowiedz
@Bimbas Banteay Srei to jest najdalsza w tym rejonie Świątynia do której jeszcze jacyś turyści zapuszczają się tuk-tukiem. Większość jeździ już klimatyzowanymi busami lub samochodami więc warto wziąć to też pod uwagę :) A co do monopolowego 😁 to z wyborem szerokiego asortymentu może być kłopot 😁
  • Odpowiedz
@1KiszonyOgorek Szkoda, że nie mam zbyt wiele czasu na kręcenie filmików … chociaż z drugiej strony jak już się gdzieś wybiorę to jazda bez „filmowej napinki” jest o wiele przyjemniejsza. Można sobie posłuchać muzyki w międzyczasie 😁, zatrzymać się i posiedzieć w spokoju, popatrzeć na ludzi i to co dzieje się dookoła. Pełny relaks 😁 Czasami zdarzają się jeszcze takie „sekundowe” sytuacje które wciąż zaskakują i człowiek sobie myśli, że mając apar
  • Odpowiedz