Wpis z mikrobloga

@Heady1991 i tak te 1.0t pojedzie lepiej od 1.6 mpi.
To samo jest z mazdami, na papierze 2 LITRY 190KM+ tylko jak już spojrzysz na wykres mocy to max moment jest od 4000 rpm, a max moc przy 6000 rpm i takie 1.5 tsi robi te 2 litry jak tylko chce przy lepszej dynamice i niższym spalaniu.
  • Odpowiedz
  • 2
@Protectorx: Tak, prowadzę międzynarodowy biznes. I aktualnie jeżdżę Skodą 1.0, ale nie 95 tylko 60 KM. A ta Skoda nie taka bieda - dołożone prawie 20 tys. wyposażenia względem wersji bazowej.

@daroq3a No dziwię się Unii Europejskiej, że tak dba o ekologię, a teraz w XXI wieku nie nakazuje 6-biegowych skrzyń. Spalałoby z pół litra mniej. Ale cóż. Tyle dobrego, że w tej Scali ta skrzynia ma dobrze przemyślane
  • Odpowiedz
  • 0
@Luko: Ok 5000 km w swoim mieście oraz stykających się z moim miastem i ok. 1000 km w innych miastach = jazda miejska ok. 6000 km.
A trasy to od 24 do 30 tys. km rocznie, z czego znaczna większość to drogi szybkiego ruchu.
  • Odpowiedz
  • 23
@Adamfabiarz: robisz do 30k rocznie na trasach szybkiego ruchu i chcesz sobie kupić 95konne auto z 5 biegowa skrzynia zamiast dołożyć chociaz te 4 tys do wersji 115 ze skrzynią 6biegowa? Dobry bait, widać napracowanko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Luko: Ale wiesz, że obecnie jeżdżę autem 60-konnym? Więc dla mnie byłby to potężny przyrost koni - o ponad 50% (a przyrost niutów o ponad 75% - 175 Nm vs 95 Nm). Poza tym, o ile się nie taszczy przyczepy, a nie mam takiego zamiaru, to nie widzę żadnego sensu w aucie ważącym poniżej 2 ton aby miało ponad 100 koni.

@masz_fajne_donice: Będę. Na pewno do końca obecnej
  • Odpowiedz
  • 1
@Luko: Ja jeżdżę obecnie autem 60 koni i lewy pas to żadna lawa dla mnie. A tiry to ja biorę często na krajówkach i wojewódzkich, więc tym bardziej nie zamierzałbym się toczyć za nimi na trasach A + S. Przyśpieszam z prawego / środkowego ze 110 - 115 do 116 - 120 (zależy jak leży) i cyk lewy migacz.
A takim 95-konnym silnikiem będę jeździł przejazdową 125 - 130 na
  • Odpowiedz
  • 15
@Adamfabiarz: bardziej podobał mi się ten bait z wydaniem połowy wartości samochodu u detailera, wraz z nakładaniem powłoki ceramicznej na kołpaki xDDD
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz mam fabię z tym silnikiem i drugie auto fidel o mocy 180km. Zgadnij którym wolę jechać w trasę. Dla wielu będzie zaskoczenie ale wolę skodę. Mimo że mała i silnik słabszy to fajnie się nią jeździ i mocy nie brakuje. W trasie spokojnie można jechać 130-140km/h. Szybciej nie jeżdżę bo nie lubię. Spalanie niższe niż w dislu. Fajnie się paruje Apple car. Jakby tym skodom przykleić znaczki BMW to by
  • Odpowiedz