Wpis z mikrobloga

  • 1
@Atreyu cieplejszy śpiwór, taśma klejąca srebrna, nożyk, worek na śmieci, nożyk i widelec, dodatkowe śledzie,.lampka na baterie!!, krzesełko lub kocyk, mokre chusteczki, power bank, cieplejsza piżamka lub dres, a.luksus to kocyk na materac
  • Odpowiedz
  • 0
@Atreyu podstawa to namiot Black and White z Decathlon który trzyma temperaturę,.ale poranne światło cię nie budzi. Polecam też dmuchany pojemnik na wodę, spray na kleszcze i klapki
  • Odpowiedz
  • 0
@Persil_w_gelu no ok, trochę pominęłam. Mam folie termiczna, bieliznę termiczna, apteczkę podstawowa, nawet agregator ale ja korzystam z tego w 5proc. Myślę że w podstawach nie potrzeba tylu rzeczy
  • Odpowiedz
@Jagoo: wiesz... Jako checklista to jest spoko, ale przecież nie obowiązkowy ekwipunek w skali 1:1. Każdy, mniej ogarnięty biwakowicz ogarnie na czuja co mu potrzebne z tak bogatej listy.
Zapomniałem dodać, że na dole jest lista w pdf do pobrania do druku
  • Odpowiedz
podstawa to namiot Black and White


@Jagoo: XDDDD tak, zdecydowanie. Jak OP ma inny namiot to może wyrzucić marzenia do śmietnika.
@Atreyu na pierwszy raz wystarczy jak skupisz się na zapewnieniu komfortu termicznego w nocy, czyli jakaś karimata i odpowiedni śpiwór/kołdra. Warto też jechać na pierwszy biwak z kimś, zawsze to raźniej i przynajmniej.
Z podstawowych rzeczy to musisz zadbać o jedzenie i wodę, środki do higieny, jak papier toaletowy, jakiś
  • Odpowiedz
@Atreyu: nie oczekuj, że pierwsze w życiu spanie w namiocie to będzie słuchanie przyrody a potem błogi sen aż do poranka ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza samym namiotem to przede wszystkim karimata, materac, ciepły śpiwór, dresiwo i bluza, długie skiety, czapka, szalik, rękawice, czołówka na baterie, powerbank, zapasowe śledzie, nożyk i zestaw do odpalania ogniska, mugga, srajtasma, chusteczki nawilżane i na koniec szama + woda.
Żarcie trzymaj
  • Odpowiedz
@Atreyu: ale chodzi ci o to ze piewszy raz bedziesz w namiocie czy pierwszy raz w dziczy? bo moze chcesz najpierw pojechac na jakies pole kempingowe gdzie jest biezaca woda i kibel albo np rozbic sie koło schroniska. wtedy juz bedizesz w miare mial obraz co ci bedzie potrzebne potem samemu w dziczy a co nie będzie.
rada na pewno taka - naucz sie rozkladac ten namiot i zrob to zanim
  • Odpowiedz
@Atreyu: Dobra świeżak, jako bywalec festiwalowy podaje kilka ważnych punktów:

- Przy rozkładaniu namiotu upewnij się 20 razy, że jest dobrze rozłożony, tzn. że jest szczelnie zapięty i nie wieje powietrze od spodu, bo w nocy zmarzniesz.
- Zwykła karimata do ćwiczeń na podłodze, może być za twarda, żeby komfortowo spać. Jeśli masz taką możliwość to kup grubszą, przetestuj na trawie czy dasz radę, a jak nie to dmuchany materac
-
  • Odpowiedz