Wpis z mikrobloga

@fenomen12: w wcześniejszym wpisie napisales o slużbie na granicy z Białorusią, wyplacane jest chyba 180 zł za kazdy dzien służby, plus jakiś dodatek żywieniowy? To wraz z podstawową pensją duża suma.
  • Odpowiedz
@fenomen12: Te 6000 przed przysięgą to serio? Czy za np 2 lub 3 tygodnie dostajesz proporcjonalnie 3000/4500? No i pytanko czy trzeba golić łeb na łyso, i czy trzeba jak mam mniej niż 5cm długości?
  • Odpowiedz
@fenomen12: a ile wypłacili ci za 27 dniowe szkolenie? Ile dostaje się dokładnie na szkoleniu specjalistycznym? Czy na szkoleniu specjalistycznym dostaje się jakieś dodatki jak zawodowy szeregowy, czy tylko podstwowa pensja szeregowego?
  • Odpowiedz
  • 2
@KolejowyPL: dostajesz hajs za kazdy dzien szkolenia, po tygodniu jest jakoś 1500zł, zależy kiedy wychodzisz. Wniosek o wyjście możesz złożyc kiedy chcesz ale przeprocesowanie tego trochę trwa, np. ludzie składali wniosek w czwartek a wychodzili w poniedziałek rano. Golą głowy na łyso u kazdego faceta na wejsciu, nawet jak ktoś sobie przyciał wczesniej sam dość krótko to "poprawiali". Kobiety muszą mieć upięte i mocno zwracają na to uwagę.
@lzpm
  • Odpowiedz
ale po 11 miesiącach mogą ci podziękować i możesz iść na szkolenie na inną jednostkę xdd.


@fenomen12: to chyba gdy nie ma wolnych etatów? Oni sami proponują inne miejsce, czy trzeba samemu szukać? Jak "podziękują" to w tej nowej jednosce trzeba jeszcze raz przechodzić szkolenie, czy już się jest na etacie zawodowego?
  • Odpowiedz
  • 1
@KolejowyPL: jakbyś się zdecydował to wal z pytaniami, a w propagandę o przygodzie nie wierz, bullying i syf to nic ciekawego. Jeśli nie chcesz pracować później w wojsku to nie idź na szkolenie.
@lzpm jeszcze na DZSW WCRy proponują ci miejsce na specjalistyczne ale to nie znaczy że tam zostaniesz bo możesz przebimbac 11 miesięcy albo nie będzie etatów normalnych i ci nie zaproponują. Jeśli są etaty to możesz
  • Odpowiedz
@fenomen12: a wiesz jak wygląda sytuacja w jednostkach podlegających 18 Dywizji? Ze względu na służbę na granicy z Białorusią jak jest z przyjęciami?
  • Odpowiedz
  • 0
@lzpm: warszawa-wesoła to słynie z bycia jedną z najbardziej #!$%@?-#!$%@? jednostek, reszta nie mam pojęcia, ale do zmechu raczej łatwo się dostać i odradzam xd

nowa dęba i nisko przyjmują pełną parą jak leci i też maja być pod 18 dywizje w sumie
  • Odpowiedz
  • 1
@lzpm: ja znam tylko z opowiesci i podobno jest straszna patologia(nawet jak na wojskowe klimaty), mobbing i bardzo ciezkie szkolenia. IMO jak chcesz pracowac/mieszkac w warszawie to masz sporo lepszych opcji a wojsko to finansowo dobry wybor w powiatowych miasteczkach jednak. W gl jak chcesz prowadzic w miare normalne zycie rodzinne to jednostki frontowe nie są dobrym wyborem bo poligony i granica xd.

Nie pisałem jeszcze chyba ale na DZSW
  • Odpowiedz
@fenomen12: Kurdę, a wysłałem kilka dni temu zgłoszenie do WCR ( ͡° ʖ̯ ͡°) Myślisz, że w Poznaniu jest patologia czy może być git? I co teraz jak wysłałem zgłoszenie do WCR? W sensie jeszcze mogę zrezygnować, jeśli w Poznaniu nie będzie miejsc czy już przewalone i mnie wysyłają, gdziekolwiek będzie miejsce? Mam na myśli podstawowe szkolenie, po którym chiałem robić specjalistyczne i pewnie robić zawodowego.
  • Odpowiedz
  • 0
@dietyloamoniowy: Jak dopiero wysłałeś papiery do WCR to jeszcze badania psychologiczne cię czekaja, a z miejscami jest rożnie w całej Polsce jeśli koniecznie chcesz w Poznaniu to bedziesz miał w Poznaniu tylko pewnie dłużej będziesz czekał. W Kielcach byli ludzie z małopolskiego mazowieckiego śląskiego i podkarpackiego poza lokalsami którzy rekrutowali się na majowy turnus na przełomie lutego/kwietnia. Całe szkolenie opiera się na odpowiedzialności zbiorowej więc i tak szykuj się, że
  • Odpowiedz
a i jeśli nie chcesz "cwiczyc z patologia i glupota" to od razu mówie nie idz do wojska


@fenomen12: czyli bez znajomości będzie w #!$%@? ciężko nawet jakbym wyszedł na tego bardziej 'inteligentnego' i sprawnego fizycznie? Czy jednak przełożeni wybierają czasami rodzynków i dają im większe możliwości?

Całe szkolenie opiera się na odpowiedzialności zbiorowej więc i tak szykuj się, że będziesz pokutował za
  • Odpowiedz
  • 0
@dietyloamoniowy:

czyli bez znajomości będzie w #!$%@? ciężko nawet jakbym wyszedł na tego bardziej 'inteligentnego' i sprawnego fizycznie? Czy jednak przełożeni wybierają czasami rodzynków i dają im większe możliwości?


Nie wyjdziesz na inteligentnego i sprawnego bo to nie ma tam znaczenia i nie bedziesz miał nawet okazji, to jest masówka żeby nauczyc dziesiątki ludzi dyscypliny i podstaw-podstaw wojskowosci, też miałem takie nastawienie mimo, że wiedziałem jak to od srodka wyglada bo j/w mam dużo rodziny w wojsku i szybko się bardzo rozczarowałem. Sami bezpośredni przełożeni to są często półgłówki z podstawowym wyksztalceniem ( ͡° ͜ʖ ͡°), a z kimś z korpusu oficerów czyli typkiem po 5 letnich studiach wojskowych masz do czynienia raz dziennie na jakimś apelu i on nawet nie wchodzi z elewami w żadne interakcje tylko twoi bezpośredni przełożeni mu meldują, potem oni meldują wyżej i tak się to kreci. Wy dostajecie zjeby od starszych szeregowych i kaprali, oni dostaja od
  • Odpowiedz
@dietyloamoniowy: nie napisze Ci jednostki ale u mnie na północy nie ma takiej patologii. Żaden alkohol nie wchodzi w grę. Mobbingu nie ma żadnego co nie znaczy, że nie drą ryja. Typowe sebki za cwaniactwo itd dość szybko są ustawiani do pionu i sami odchodzą. Ćwiczenia to amatorka, codziennie rano zaprawa 3 km. Jeżeli nie pyskujesz i robisz to co masz robić to nikt nie będzie się czepiał. Granica najczęściej
  • Odpowiedz
@Mambus22: napisz coś więcej o śłużbie na granicy.
Ile dni trwa zmiana na granicy?
Ile godzin trwa dzienna służba?
Co się tam robi? Patrol płotu z strażą graniczną, czy coś innego?
Czy świeżaki w trakcie szkolenia lub zaraz po też tam służą?
Czy jest wielu chętnych, czy pomimo dodatku za służbę na granicy chętnych brak?
  • Odpowiedz
@lzpm: Zmiany są różne, tydzień, 2 tyg, 3tyg, miesiąc, 3 miesiące i pół roku. Do 3 tygodni u nas nie ma zjazdów na weekend. Jak byłem 3 miesiące to zjeżdżaliśmy 1 weekend na miesiąc jak ktoś chciał. Służba zazwyczaj 12 godzin. Stoisz przy płocie i pilnujesz. Nie ma tragedii zwłaszcza dla kogoś kto jezdzi od początku. 50 dni specjalistycznego i zaliczone strzelanie wartownicze żebyś mógł wyjechać. Chętnych jest bardzo dużo,
  • Odpowiedz
@Mambus22: kto decyduje kto pojedzie na granicę? Szeregowy za miesiąc służby na granicy dostanie chyba około 4000 netto dodatku? 12 godzin służby, ile dni z rzędu? Później ile wolnego?
  • Odpowiedz