Wpis z mikrobloga

@lzpm: Tu nie ma decyzji, pada rozkaz z góry i jedziesz jeżeli nie ma dość ludzi na zmianę. Ok 5 tys zł. 12 godzin służby codziennie podczas wyjazdu. Później wracasz w weekend a poniedziałek do jednostki. Każda jednostka inna i inne zasady na granicy i w ogóle więc to się na pewno będzie różnic.
  • Odpowiedz
@lzpm: ja mam tak samo, że podrażnienie po goleniu dość sporo ale nie brałem zaświadczenia od dermatologa bo wiem, że mimo że jest to dozwolone to od razu by patrzyli na Ciebie z góry. Nawet z zaświadczeniem musiałbyś się golić tylko po prostu nie na zero.
  • Odpowiedz
@Mambus22: napisałeś, że byłeś na granicy, na pewno płot stoi w miejscach zalesionych.
Jak sobie radziłeś lub jak sobie radzą ci, którzy pełnią wartę w miesiące letnie, gdy w lesie jest sucho, bardzo gorąco i człowieka atakują owady? Na owady pewnie jakieś odstraszacze.
Nie było przypadków omdleń, udarów?
Służbe pełni się samemu, czy parami?
  • Odpowiedz
@lzpm: Mugga 50 % obowiązkowo na robactwo. Ja osobiście przypadku omdleń ani udarów nie spotkałem. U nas zawsze ktoś jest niedaleko, nie ma się czego obawiać bo i tak masz krótkofalówkę. Nigdy nie byłem sam w odległości większej niż powiedzmy 100m. Masz pierwszy raz wyjazd? Nie ma się czego bać.
  • Odpowiedz
Masz pierwszy raz wyjazd? Nie ma się czego bać.


@Mambus22: nie, jestem ciekaw. Wiem jak wygląda las w różnych porach roku, w lato w czasie upałów i suszy jest wedlug mnie bardzo nieprzyjemnie w lesie. W pełnym mundurze musi być sauna.
  • Odpowiedz
@fenomen12: a jak wyglada sytuacja z kierowcami C+E? Podobno wtedy latwiej znalesc etat po DZSW ale jedni mowia ze robota #!$%@? a inni chwala.. i czy rok w sluzbie w policji wlicza mi sie do emki? CZy MON i MSWIA to odzielne swiaty?
  • Odpowiedz
@dietyloamoniowy: Mordo ja bylem w Poznaniu w 2016 na NSR ( zrezygnowalem po 3tyg ) beton i muł straszny był wtedy, zajazd byl od 5:30 do 21 praktycznie.. teraz ide do innej jednostki i troche inne myslenie mam wiec moze wytrzymac.. ale wtedy płacili 800pln bryutto i ciezko bylo sie dostac xD
  • Odpowiedz
  • 2
@lzpm: #!$%@? bardzo o golenie na DZSW, ci wyżsi stopiem często nieogoleni "bo mają papier" ale to dla ludzi z większym stażem tbh
@RandomowyTyp z samym C będzie ci bardzo bardzo łatwo o etat, ale kierowcy też robia większość rzeczy co ludzie których wożą, więc zależy mocno od jednostki
  • Odpowiedz