Wpis z mikrobloga

TL;DR: Ostatnio mleko było dolewane rok temu. Od października rower stał aż do marca. Powietrze cały czas trzyma. Jechałem jeden maraton oraz kilka przejażdżek. Mam dylemat, czy ryzykować górski maraton tak jak jest (jak działa, to nie ruszać), czy dolać. Decathlon jeszcze czynny, to mleko z aplikatorem może będą mieć. #rower


  • 12
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: imho mleko sobie zaschło w kałuży w jednym miejscu, na dole opony. Jeżeli było go dużo to będziesz czuł bicie jak zakręcisz kołem lub nawet będzie się koło samo ustawiało do tego samego poziomu. Jeżeli nie, to dolej z 50ml i śmigaj.

Jaką sztycę wireless kupiłeś? I jaką masz średnicę sztycy, że to tylko 100mm?
  • Odpowiedz
Jaką sztycę wireless kupiłeś? I jaką masz średnicę sztycy, że to tylko 100mm?


@ujdzie: Magura VYRON MDS-V.3. Wydawało się, że więcej nie trzeba, ale wyszło podczas testów, że mało. Sztyca 31,6 mm.
  • Odpowiedz
zdejmij opony, wyczyść zaschnięte mleko, zamlecz, lepiej grzebać w domu niż na trasie


@klefonafide: Dziś nie dam rady. Najwyżej tylko doleję. Zresztą i tak rower do upgrade, tylko nie zdążyłem z tematem.
  • Odpowiedz
Magura VYRON MDS-V.3. Wydawało się, że więcej nie trzeba, ale wyszło podczas testów,


@SendMeAnAngel: dlatego w mtb to minimum 150mm, 100 to se do grawela można wsadzić. A mleko wlewasz przez wentyl więc nie demontujesz opony, równie dobrze możesz se wlać 5 minut przed startem. A opona póki trzyma dobrze ciśnienie to tym bardziej jej nie ściągaj.
  • Odpowiedz
jutro masz maraton? Jak tak to dolej i też będzie ok


@klefonafide: Jutro jest. Chyba ostatecznie pojadę. Mam jakieś mleko, tylko nie mam aplikatora i w Decathlonie też nie ma. Może na miejscu będzie mechanik (impreza budżetowa, więc nie wiadomo) i mi to szybko ogarnie.

Tak w ogóle to powinienem mieć pełny zestaw naprawczy podczas jazdy w górach.

Rower miał być już po upgrade, a nigdy nie mogę znaleźć czasu, aby
  • Odpowiedz
dlatego w mtb to minimum 150mm, 100 to se do grawela można wsadzić.


@GrubyKociol: Jest Vyron w wersji 150 mm i 175 mm. Tharsis na linkę 160 mm. Vyrona kupiłem, bo nie dałem rady przepuścić linki bez zdejmowania suportu i miałem wątpliwości co do naprężeń jakie będzie powodować sztywny pancerz w okolicach suportu (różne były pomysły, wygiąć pancerz, wstawić aluminiową przelotkę, a jak to mechanik rozwiąże, to nie wiem).

Po upgrade
  • Odpowiedz
ja jeżdżę odkąd zalałem, a zalałem w tamtym roku w marcu. Działa to nie dotykam, schodzi wolniej niż z roweru z dętkami.


@Kulawy_Lis: Nie wiem, od czego to zależy. Może niektóre uszczelniacze nie zasychają, nawet jak rower stoi dłużej.
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel też byłem zdziwiony, w poprzednim rowerze musiałem poprawiać co drugi miesiąc i w końcu dałem sobie spokój, w tym od pierwszego razu dolałem tylko raz, do jednego koła, na samym początku.
  • Odpowiedz