Wpis z mikrobloga

@JaNieGejJaPapiesz: To że jest po drugiej stronie jezdni nijak nie oznacza, że nie jest wytyczona w kierunku w którym rowerzysta się porusza. Czyli jest np. dwukierunkowa. Było to konsultowane swego czasu z wydziałem ruchu drogowego :)
I pomyśleć że Ty taki rowerzysta XD

Nie wiem jak w tej konkretnej sytuacji na zdjęciu bo widać mały wycinek - brak znaków pionowych a poziome jedynie dla przeciwnego kierunku - co by
  • Odpowiedz
To że jest po drugiej stronie jezdni nijak nie oznacza, że nie jest wytyczona w kierunku w którym rowerzysta się porusza.


@MakaronowyStwor: Oznacza min to, że ewentualne (bo tu nie widać) znaki pionowe znajdują się po lewej stronie rowerzysty.
Czyli fajnie, że tam są, ale wiele nie wnoszą.
A już z praktycznego punktu widzenia - nie ma wjazdu = nie ma drogi.
  • Odpowiedz
@geist: Obowiązek korzystania z drogi dla rowerów może wynikać: ze znaku C‐13 (na podst. Dz.U. 2002 nr 170 poz. 1393 ze zm. §37 ust. 1) albo z umieszczonych na jednej tarczy symboli znaków C‐13 oraz C‐16, oddzielonych kreską: poziomą (na podst. Dz.U. 2002 nr 170 poz. 1393 ze zm. §40 ust. 1) albo pionową (na podst. Dz.U. 2002 nr 170 poz. 1393 ze zm. §40 ust. 2).

Warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym istnienia obowiązku korzystania z drogi dla rowerów, zgodnie i na podstawie ww. podstaw prawnych, jest jazda lub skręt w kierunku, dla którego została ona wyznaczona. Kierunkiem drogi, na podst. Dz.U. 1988 nr 5 poz. 40 art. 1 pkt z, jest część drogi: prawa albo lewa.

Jeśli poruszasz się prawą stroną drogi, to nie masz obowiązku korzystania z drogi dla rowerów po lewej stronie drogi, gdyż wyznaczona jest ona w kierunku przeciwnym (dla przypomnienia: kierunkiem w rozumieniu prawnym określamy stronę drogi: prawą albo lewą, nie zaś kierunek w rozumieniu potocznym czy
  • Odpowiedz
@geist: w Polsce obowiązuje ruch prawostronny wiec interesuje Ciebie to co jest po prawej stronie, tak samo jak kierowców, a co z lewej to już wie tylko autor tej budowli ;)
  • Odpowiedz