Wpis z mikrobloga

via Android
  • 7
@eskejper Wybacz, że zdjęcie z telefonu, ale szybciej. Nie jest tanio, choć starałem się żeby nie było drożej. Wiem, że w tej cenie już polecają 4080, ale naprawdę nie chciałem dopłacać, poza tym bym musiał przyoszczędzić na innych częściach, czego znów bym do końca nie chciał. 4070 dla mnie spokojnie wystarczy, a kiedyś pewnie i tak ją wymienię.
KilY - @eskejper Wybacz, że zdjęcie z telefonu, ale szybciej. Nie jest tanio, choć st...

źródło: temp_file2933826958106334378

Pobierz
  • Odpowiedz
@Rafalskii: niby tak tylko wiesz niektóre rzeczy laika mogą już "przestraszyć" dalej dla coraz większa grupa osób ma takie "co to kierła jest" jak wchodzi do biosu XD
@KilY: pamiętaj do odważnych świat należy :P mi się udało zbić tak na 7600X z 80° do 60° z kilku procentowym poprawieniem wydajności :D
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Leniek Sprawdzałem, mocniej się już nie dało. Ogólnie wtyczka po stronie GPU ładnie, bez problemu weszła. Podpórka była dołączona, niestety nie dało się jej przy tej obudowie zamontować, bo tam z tyłu jest taka klapka, zasłaniająca śrubki, która się nie domyka, kiedy się założy podpórkę.
  • Odpowiedz
@KilY: Nie wiem czy ma sens ten dodatkowy "TI" w RTX 4070 Super dokładka dający 20% wydajności więcej które ma znaczenie dopiero w ostatnich max percentylach detali tj 85% od powyżej maksymalnych detali w porównaniu do wersji SUPER only + Co najmniej 1-1,5KPLN + 60W TDP więcej i wymóg mocniejszego chłodzenia / zasilacza

Jeśli Ci się znudzi głośność odkurzacza to wywal te słabe wentyle stockowe z GPU i wrzuć 2x 120mm
  • Odpowiedz
@KilY w jaką rozdzielczość celowaleś? Jeżeli w 4k to możnaby wybrać trochę słabszy procesor i zainwestować w 4080. Super, że zainwestowałeś w dobry zasilacz i płytę. Widać że sprzęt ma być gotowy na upgrade w przyszłości. Sam też wszedłem w AM5, na początku dużo problemów z biosem (mam MSI b650 tomahowk) ale już jest ok. Polecam włączyć opcję restore context memory przyspieszy boota, bo nie będzie trenować pamięci za każdym razem. Niby
  • Odpowiedz
@KilY: Mam ten sam procesor, płytę i zasilacz ;) Na pudełku od zasilacza w miejscu napisu PCIe 5.0 READY mam szaro-czarny gradient - ciekawe czym się róźnią. Pozostaje ustawić teraz w BIOSie PBO na Enhancement, Curve Optimizer na przynajmniej negative 30. Do tego Memory Context Restore i Power Down na enabled żeby komp nie bootował minuty i heja :)
  • Odpowiedz
@KilY: no bardzo ładnie mireczku, składanie samemu kompa sprawia mega frajdę widzę jest x3D doskonały wybór do giereczek oby hiroski 3 huczały aż wściekle i oby komputerek dobrze służył :D
  • Odpowiedz
@KilY: zasilacz z czarnej listy, zamykam

a tak na powaznie bardzo dobra robota, miłego korzystania z konkutierka. ja sobie w tym roku wymieniłem 10xx na 40xx i az wrocila przyjemnosc z pracy
  • Odpowiedz
@Kolarzino: Przerobiłem to na przełomie 2019/20 i stwierdziłem, że wolę jednak grać na konsoli. W składanie PC już się nie będę bawił a kolejny PC to będzie jakieś All-in-one.
  • Odpowiedz
O #!$%@? 10k, myślałem że ze 4-5k max dałeś XD Ehh nie znam się na tych kompach nowych, aktualnie gram w cyberpunka na kompie sprzed 11 lat i jakoś idzie na ultra niskich, ale fajnie by było pograć tak na ultra, albo i 4k nawet...

Ale za takiego kompa + osprzęt i monitor, to wyjdzie nawet więcej niż te 10k XD A są inne ważniejsze wydatki, ehh dorosłość jest chu*owa
  • Odpowiedz
@KilY Gratki! Ja mam zamiar niedługo złożyć coś podobnego, nawet połowa części które mam na oku to te same co Twoje. Myślałem że się w 8k zmieszczę, ale widzę że nie da rady ()
  • Odpowiedz
@KilY: złożyłem prawie identycznego kilka tygodni temu. W tym liquid freezerze możesz spokojnie dać prędkość pompy na 30/40% do 60*C a wiatraków do 25% i masz niesłyszalny zestaw. U mnie odpiąłem wszystkie wiatraki w obudowie i chodzą tylko te na 4080S i chłodzeniu procka LF III Dobrze nie wybrałem Intela bo teraz padają jak muchy hehe
NdFeB - @KilY: złożyłem prawie identycznego kilka tygodni temu. W tym liquid freezerz...

źródło: Screenshot_20240510-010258

Pobierz
  • Odpowiedz