Wpis z mikrobloga

Dobra, właśnie dostałem powiadomienie z inpostu, że cyrkulator #sousvide czeka w paczkomacie (@Mirkosoft - kupiłem ten la.va, zobaczymy jak będzie się sprawował)
Co weekend będę testował przepisy będę zdawał relację bez ściemy, nie będę oszukiwał tylko dlatego, że wydałem hajsy na sprzęt (zrobię to dla osób co zastanawiają się czy SV jest dla nich i czy warto. W kuchni umiem kilka rzeczy zrobić, ale do dobrego gotowania bardzo daleko).
Osoby z tagu #sousvide możecie polecić jakiś przepis na początek? (z zastrzeżeniem mięsa wołowego, bardzo rzadko jadam mięso wołowe i nie wiedziałbym czy to co zrobiłem metodą SV jest lepsze od tradycyjnej metody).
  • 1
  • Odpowiedz
@WykopowyGeodeta: zrób sobie pierś z kurczaka, po prostu. Posolić w ilości 1.5% wagi mięsa (np. na 200g piersi 3g soli), zostawić na minimum godzinę w lodówce, najlepiej dłużej. Pieprz i do wora (bez żadnego tłuszczu), 65 stopni na 60-90 minut (zależy czy bardzo gruba). Wyjąć, osuszyć ręcznikiem papierowym jak najlepiej potrafisz i na dobrze rozgrzaną patelnie z olejem z jednej strony aż złapie kolor, chodzi o to żeby to smażenie trwało
  • Odpowiedz