Wpis z mikrobloga

Mirki #smartfon za 2k, #pixel 7 czy jakiś samsung? Zależy mi na tym żeby nie był przesadnie wielki, płynnie chodził i miał normalne menu. W nic nie gram, tylko yt fb i GPS. No i aparat żeby był całkiem okej.
  • 33
  • Odpowiedz
@TonyMalin: co to jest "normalne menu"? :D Jak dla mnie Samsungi odpadają zawsze od razu ze względu na duże zmiany w sofcie w porównaniu z innymi telefonami. Jak ktoś od zawsze używa Samsunga, to pewnie dla niego jest ok, a mnie np. szlag trafia jak ktoś prosi o zrobienie czegoś (np. zmianę jakiegoś ustawienia) na jego Samsungu ;)
Też mnie zaciekawił Pixel 8/8a, jadę jutro pomacać czy nie za duży
  • Odpowiedz
Jak dla mnie Samsungi odpadają zawsze od razu ze względu na duże zmiany w sofcie w porównaniu z innymi telefonami


@kostniczka: Dawne dzieje, na Foldzie 4 wszystkie ustawienia jak na czystym andku
  • Odpowiedz
@TonyMalin: każdy, nie flagowy Samsung, z jakiego miałem okazję korzystać to było dno. Jedynie flagowce i to zazwyczaj te na snapdragonie były spoko.
  • Odpowiedz
  • 1
@TonyMalin Jak dobrze kojarzę warunki, to musi się włączać i wyłączać, działać bez ładowarki i musi dać się wejść do ustawień. Wszystko jest w regulaminie. Najwyżej dadzą Ci 1 zł + te 650, co moim zdaniem i tak jest spoko opcją. Uważam, że właśnie warto oddać nawet jakiegoś starszego hebla, bo wyceny telefonów np. dwuletnich są często zaniżone.
  • Odpowiedz
każdy, nie flagowy Samsung, z jakiego miałem okazję korzystać to było dno.


@senq87: bo samsung sam produkuje tylko flagowce, a reszta to design innych firm z przybitym logo
  • Odpowiedz
każdy, nie flagowy Samsung, z jakiego miałem okazję korzystać to było dno. Jedynie flagowce i to zazwyczaj te na snapdragonie były spoko.


@senq87: z jakich telefonów nie flagowych korzystałeś? Przykładowo Samsungi serii A która nie jest flagowcem to naprawdę solidne telefony w ujęcia cena/jakość. Nie jest to jakiś demon prędkości i nie robi jakichś wybitnych zdjęć jednak byłbym naprawdę daleko od nazwania tego dnem.
  • Odpowiedz
@lgc89: nom mam służbowy A51, znajomi w pracy mają mnóstwo telefonów z tej serii (taka polityka firmy) w porównaniu do konkurencji to te telefony są słabe. Mój A51 to dno.
  • Odpowiedz
@TonyMalin: promocja na mediaexpercie, opłaca się tylko jak masz starego gruza, i kwalifikuje się na wymiane. Czym lepszy telefon tym mniej się opłaca. Z tego co się zorientowałem taki xiaomi redmi 8 się łapie.
2450zł za pixela 8a raczej nie warto, bo zbyt mało oferuje względem pixela 7.
  • Odpowiedz
@Leniek kurde, byłam dziś pomacać Pixela 8/8a w sklepie i przy okazji popatrzyłam na Samsunga S23 (czyli jedyny, jaki by mnie ewentualnie interesował) i jak dla mnie Android dalej nieakceptowalnie się różni ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Leniek tak na szybko niestandardowe ikony i ustawienia, monit o logowanie na konto samsung, standardowo zamieniony wstecz i podgląd aplikacji, sposób wyświetlania ikonek w podręcznym menu, domyślna przeglądarka www.
Pewnie powiesz, że to wszystko da się ustawić, ale nie po to kupuję telefon, by spędzać dodatkowy czas na konfigurację czegoś, co normalnie mam out of the box i mi się podoba
  • Odpowiedz