Wpis z mikrobloga

7288-1,5=7286,5

FBW+ biceps i triceps

Z racji tego, że jestem na redukcji to stosunkowo szybko się męczę na treningu i mam problem z ostatnimi, maksymalnymi ciężarami. Poszperałem trochę w internecie i ktoś gdzieś radził, żeby robić drop set'y(na początku ma się najwięcej energii). Pomysł brzmiał sensowni więc postanowiłem, że przysiad, wyciskanie na skosie dodatnim, wyciskanie żołnierskie i wiosłowanie gryfem łamaną zrobię właśnie na drop secie. No i się okazało, że to bardzo dobry pomysł, było ciężko ale lepiej jak na standardowym treningu. Raczej do końca redukcji zostanę przy tego typu ćwiczeniach.

#roknasilowni
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam problem z ostatnimi, maksymalnymi ciężarami


@jezyk123: tzn. zwiększasz ciężar w kolejnych seriach? No bo wiesz... Robisz największy ciężar mając najmniej siły #fucklogic Więc może zrób największy ciężar mając najwięcej siły i zdejmuj naprawdę wtedy kiedy trzeba


dokładnie jak pisze @WlasciwosciBetonu Redukcja to duże ciężary i mała objętość treningu
  • Odpowiedz
@WlasciwosciBetonu: Pierwszy raz zrobiłem taki trening, zobaczymy jak będzie z regeneracją.

@berti: Drop set- czyli zaczynasz od maksymalnego ciężaru i z każdą serią zmniejszasz obciążenie (oczywiście na początku jest rozgrzewka).
  • Odpowiedz
@jezyk123: dropsety to nie zmniejszanie obciążenia tylko ćwiczenie do upadku mięśniowego. Może składać się z tych samych czynności ale idea jest inna o musimy rozumieć co i dlaczego robimy ;-)

Ja zapytałem jak wygląda Twój trening z którym nie dajesz rady?
  • Odpowiedz
@berti: Normlanie robiłem 5x5 Bill stara i odkąd jestem na redukcji to często przy np. 5 serii(najcięższa) brakowało mi siły. Co do drop setów to może się źle wyraziłem. Chodziło mi o to, że zamiast zaczynać od najmniejszych ciężarów i kończyć na największych, to zrobiłem na odwrót.
  • Odpowiedz
@jezyk123: kolego właściwie to nie dropset tylko piramida odwrotna - jedna z rozsądniejszych metod treningowych, tylko dobrze rozgrzać się trzeba :) Dropset to coś trochę innego.
  • Odpowiedz