Wpis z mikrobloga

@maras_zaraz_go_udusisz: ja nie jestem mechanikiem ale sam nie zawsze chce kupować swoje części. Przyszedł zacisk hamulcowy, nowy ładny i #!$%@?, nie pasuje bo jest minimalnie inny mimo, że po fabrycznym katalogu dobrany, i teraz auto wisi na podnośniku, mechanik ma problem. Albo fabrycznie krzywe tarcze. Takich sytuacji są dziesiątki.
  • Odpowiedz
@maras_zaraz_go_udusisz: bo to ciężka fizycznie i bardzo odpowiedzialna praca, kiedyś to bardzo lubiłem, ale ilość samochodów jakie trzeba robić w ciągu dnia jest ogromna, do tego nie miałem czasu na dokładne sprawdzenie samochodów klientów, nie zlicze przypadków jak klient przyjeżdżał na wymianę oleju z nawet nie wybitnymi, a wręcz przeciętymi sworzniami wahaczy, a co po niektórzy zarzucali mi, że chce ich naciągnąć na wymianę...

Teraz pracuję jako programista systemow wbudowanych w
  • Odpowiedz
  • 0
@maras_zaraz_go_udusisz a to nie chodzi o to że on wystawia Ci rachunek/fakturę za usługę (nie za sprzedaż części) a VAT zakupu części sobie cofa (zostaje u niego)? Jeśli przynosisz swoją część to nie odliczy VATu więc zarobi mniej.

Jak dla mnie wszystko się zgadza.

Nie od dziś istnieje różnica cen w zależności od tego czy kupujesz produkt czy kompletną usługę.
  • Odpowiedz
Zależy jaką firma sprzedaje, 99% warsztatów bierze z carsa i tym podobnych, bo przywiaza na miejsce. Genialne ceny tak to Himalaje, w necie znajdujesz 40-50% taniej takie same części. Kiedyś byłem u gościa co robi klimę, poszedł skraplacz, jego cena netto z "rabatami" z pewnej hurtowni na w.cars, była o kilka stów wyższa niż oferta tej samej hurtowni na allegro, także tego...
  • Odpowiedz
@mvmxks: wszystko jest okej, kiedy mechanik policzy ci za taką część z uwzględnieniem zniżki. Mi mechanik policzył za oryginalną część z Intercarsa. Gdzie pewnie ma 50% zniżki. Za tą ja płaciłem po cenie katalogowej.
Pierwsza moja wizyta u mechanika więc nie wiedziałem co zrobić. No ale cóż przewaliłem kilka stówek to się nauczyłem.
  • Odpowiedz
To też jeden z powodów dlaczego tak drogo i tak trudno znaleźć kogoś, kto zrobi remont silnika - to się po prostu nie opłaca, lepiej dwa dni wymieniać klocki czy sworznie, niż dwa dni składać silnik, bo ryzyko pomyłki i koszt ew. reklamacji jest dużo niższy,


@mvmxks: to jest jeden z powodów dlaczego już nie ma mechaników samochodowych, tylko są wymieniacze części. Przestałem już odwiedzać warsztaty, bo wymienić hamulce, filtry, oleje
  • Odpowiedz
@kogut_20: z tym że wiele ludzi nie ma na to sił, umiejętności czy narzędzi, a sprawy nie ułatwiają producenci stosujący wymyślne systemy montażowe. Dodatkowo jak nie masz np. spawarki to walka z urwana śrubą tez jest problematyczna.
Co do wymieniaczy, zgadza się, i ja to rozumiem, nie ma się co dziwić ludziom, zrobić błąd przy hamulcu to w najgorszym razie nie dokrecisz śruby czy wlozysz klocek odwrotnie, generalnie kierowca musi naprawdę
  • Odpowiedz
@RysiekKrzysiek Jakby zwolennikom kupowania części przez mechanika chciało się zweryfikować ceny i policzyć różnice to już by nie byli tacy chętni ( ͡º ͜ʖ͡º) rozumiem jakby różnica wyniosila 20-30% bo to taka uczciwa marza w usługach np hydraulicznych ale czasami w intercarsie ceny są 2x wyższe niż w dużych hurtowniach na allegro.

Moja ostatnia wizyta u mechanika skończyła się klotnia, bo nie dosc że zaczął naprawę przed
  • Odpowiedz
  • 0
@maras_zaraz_go_udusisz człowieku bierze ten olej z jednej z największych firm z częściami, podpisujesz z nimi umowę i dwa razy dziennie części przywożą, itp. więc proszę cię. Po prostu już na oleju ma swoją marzę i tyle. A co na allegro to sprzedają po kosztach xD
  • Odpowiedz
@maras_zaraz_go_udusisz Może by i tak było gdyby nie to, że robocizna zazwyczaj też jest dosyć wysoka za usługi wymieniaczy, które ani nie wymagają fachowej wiedzy ani narzędzi, przecietny człowiek z tutorialem yt by dał radę. Sam trochę naprawiam i oczywiście przypadki są różne, nie zawsze gładko idzie, ale np taka wymiana oleju czy klocków jest zbyt prosta aby sprawiać problemy. Mechanicy to argumentuja zajętym podnośnikiem, co też jest mocno naciągane jeśli chodzi
  • Odpowiedz