Wpis z mikrobloga

Część,
Wiem że kryzys w branży itd. ale chciałbym zająć się analityka danych + ML z pythonem. I moje pytanie jest czy innowacyjny pracownik w takiej branży jest jakkolwiek ceniony? Czy w korpoit raczej są odgórnie narzucone procesy bez możliwości zmiany?

Dążę do tego że gdzie nie pracowałem to usprawniałem procesy. Nawet w takich mniejszych korpo po paruset pracowników biurowych. Począwszy od automatyzacji do rozpisywania procesu albo wprowadzania nowego oprogramowania. Robiłem to głównie z lenistwa ale jednak mega dużo czasu zaoszczędziłem dla firm.

Tylko że w każdym przypadku moje stanowisko absolutnie nie miało nic z tym wspólnego a była to moja inicjatywa gdy widziałem że muszę robić coś bez sensu.

Czy takie nastawienie jest w it cenione? Czy raczej przez charakterystykę branży nie ma znaczenia?

Wiem że jest kryzys w branży a do tego jako junior pewnie zdalnej nie dostanę ale aktualna praca już mnie tak znudziła że uczę się pythona i będę bawił się w analizę wizualizację danych + szkolił tym boty, ale lepiej gdybym uczył się tego od profesjonalistów.

#programowanie #python #pracait
  • 18
  • Odpowiedz
Czy takie nastawienie jest w it cenione


@Marek_Kodrat: oczywiście, wszędzie gdzie pracowalem była zesrywka wręcz na to.

Plus stanowisko które wymieniłeś jest aktualnie najbardziej poszukiwane w dzialce data. Tutaj nie ma żadnego kryzysu.

Tylko nie wiem jaki masz background, bo wątpię żeby ktoś Ci pozwolił zawrócić kijem kariere
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: backgroundu nie mam żadnego jestem samoukiem a moja kariera idzie w innym kierunku. Jestem specjalistą e-commerce. Wcześniej doświadczenie w handlu jako przedstawiciel handlowy. Obecnie mam biznes poza etatem więc jestem nawet w stanie zejść na te 6k na rękę w pierwszej pracy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wegrzynski: bo złapałem bakcyla. Zaczęło się od tego że w pracy nie chciało mi się robić podsumowań. To spisałem dane z ai który pisał za mnie podsumowania. Potem zacząłem się uczyć pythona bo potrzebowałem do scrpaingu danych z neta. Zobaczyłem jakie to proste i posciagalem bardzo dużo danych które dały mi obraz na sytuację na rynku. Ale żeby wdrożyć to też zespołowi to zacząłem się uczyć analizy danych i wizualizacji.
  • Odpowiedz
@Marek_Kodrat: stary a czemu chirurgiem nie chcesz zostać z takim backgroundem?

Będziesz konkurował o stanowisko z ludźmi, którzy hello world napisali w wieku 10-13 lat, mieli programowanie w liceum, studia IT spec bazy danych, potem bigdata podyplomowe lub magisterskie z czegoś ala hurtownie danych albo cos MLowego, praktyki w tych obszarach, 3-8 lay doświadczenia w database side lub ML

ogólnie nie widziałem wcale ofert na python i ml dla juniora
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: bo gdzie nie pracowałem to też byli ludzie po MBA studiach kozminskich itd a jednak to ja zawsze byłem jednym z czołowych pracowników. Do tego stopnia że odmawiałem stanowiska menedżerskiego. Ale właśnie to nie było IT i brak wykształcenia na papierku nigdy nie przeszkadzał. O it nic nie wiem dlatego się pytam.
  • Odpowiedz
@Marek_Kodrat: no to analityk danych nie robi takich rzeczy. to znaczy, pewnie są firmy gdzie koleś od szeroko pojętego DS nazywany jest analitykiem danych, ale zazwyczaj analityk danych nie robi takiej roboty i jest rozróżnienie między DA a DS, a nawet ML
  • Odpowiedz