Wpis z mikrobloga

@chcesz_czy_nie_chcesz_pytam_sie: Przejdź sobie palcem po mapie od startu do mety. Ona tylko sprawia wrażenie takie spiralne, w pewnym momencie się zakręca i trafia na jakieś dziwne pole z wężem w środku.
Ale obstawiam, że jest to ujęte w zasadach - jakieś pole, gdzie traci się kolejkę czy coś.

Bardziej mnie dziwi, że niektóre drabiny wyglądają, jakby zaczynały się poza planszą.
  • Odpowiedz
  • 0
@venomik o to mi wlasnie chodzi. do tego numeracja pomija pola akcji. zasady w instrukcji są takie jak zawsze w wezu. z weza zjezdzasz, po drabinie wchodzisz, ale czasami nie wiadomo czy wejść czy zejsc np pole miedzy 35 a 36. w czasie gry to wogle nie jest intuicyjne
Czasem drabina prowadzi na dol czasem do góry. bezsensu
  • Odpowiedz
instrukcji są takie jak zawsze w wezu. z weza zjezdzasz, po drabinie wchodzisz


@erebeuzet: Serio? xD
Ja zakładałem, że po prostu ta 'chmurka' przy drabinie oznacza pole, któe jest początkiem drabiny. Co by sprawiało, że czasami do góry, czasami na dół.
Moze po prostu dorzucili klasyczną instrukcję do nieklasycznej odmiany ;)

A wyjasnili co tam się dzieje pomiędzy słowem 47 a 48?
  • Odpowiedz
@erebeuzet: i dlaczego pola z wężami/drabinami nie mają numerów? Po co są te numery, skoro nie można ich używać do szybkiego przemieszczania się?
W ogóle pozdro z fartem GG well played jak ktoś wyrzuci 2 już na starcie xD
  • Odpowiedz
nie. a moim zdaniem wchodzi sie od sppdu drabiny do chmurki bo drabiny prowadzą na górę.


@erebeuzet: Mi bardziej chodziło o sytuację, gdzie stoję na polu 47 i wyrzucę na kostce dwa. Mijam to pierwsze pole z drabiną (nienumerowane), a potem jest luka z wielkim wężem, który jest w centrum planszy. Po prostu przekakuję nad tą dziurą? Ta dziura też jest wielkim polem z drabiną, ale po prostu kolor ma inny?
  • Odpowiedz