Wpis z mikrobloga

@DragonBreath: no ja słyszałem historię korposzczurów (nie IT) co pracowali za 6-7k i praca była na tyle toksyczna że nie dawali rady i szli do psychiatry po leki. Ale tutaj to wiadomo, excel + angielski i dostajesz z bomby 15k nawet szukać nie musisz bo sami do ciebie piszą i jeszcze pracujesz sobie godzinkę dziennie
  • Odpowiedz
ja słyszałem historię korposzczurów (nie IT) co pracowali za 6-7k i praca była na tyle toksyczna że nie dawali rady


@niemalala7: Ja z takimi pracowałem, na tym samym stanowisku.

Ale tutaj to wiadomo, excel + angielski i dostajesz z bomby 15k nawet szukać nie musisz bo sami do ciebie piszą i jeszcze pracujesz sobie godzinkę dziennie


@niemalala7: Oczywista ironia, przesadzona w druga strone.
  • Odpowiedz
@DragonBreath:

@niemalala7: Ja z takimi pracowałem, na tym samym stanowisku.


ale serio chociażby na tagu był taki gostek konsul (wyzywali go jako "korpooski") którego spotkała taka historia jak piszę czyli popracował kilka miesięcy, a później psychiatra i pół roku przerwy do następnego korpo.

@niemalala7: Oczywista ironia, przesadzona w druga strone.


no przesadzone ale życie nie jest tak kolorowe że biorą kogo popadnie i płacą dużą kasę za nic nie
  • Odpowiedz
@DragonBreath: a dobra myślałem że ty się śmiejesz ze mnie na zasadzie "ta jasne, byłem tym korposzczurem" i twierdzisz że tam się nic nie robi i jest gładziutko. Wybacz.

A no to widzę jesteś zwykłym człowiekiem, który faktycznie doświadczył negatywnych stron rzeczy na temat których piszesz i jesteś w stanie podejść do rzeczowej analizy rozważając nie tylko zalety, ale i wady.

Tutaj nie brakuje oderwanego od życia bajkopisarstwa.
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone Prawda jest taka że wystarczy umieć Excela i masz te 9-10k. Chociaż według mnie lepiej się przebranżowić i mieć te 17-18k jako płytkarz, niby ciężej ale hajs wynagradza.
  • Odpowiedz
@Rafcio9:

Prawdziwy senior nie szuka pracy, tylko praca szuka seniora. U mnie w firmie ogarnięty junior dostaje na okresie próbnym 10k brutto, po 3 miesiącach jeśli nie ściemniał w CV i ogarnia powierzone mu zadania dostaje już 12k.

Ale uwaga (tutaj smutna i bolesna prawda koledzy #programista15k): powyższe dotyczy 'poważnego' programowania np. w C++, na styku software i hardware, a nie klepania jakiś stron i formularzy w reacie.

Kryzys który
  • Odpowiedz
@Vel0city: No zgoda ale w PL, wiekszosc osob ktora klepie w react, robi dla firm z USA i zarabia 25k+, wszyscy moi koledzy seniorzy w React zarabiaja 20-35k+, junior w JS tez zarabia 10k+ nie ma czegos takiego jak powazne programowanie w jezyku X, sa po prostu powazne firmy xd
  • Odpowiedz
@Milo900 ja mam ofertę dla php developera za jakieś 30k na UOP i żaden polak się nie zgłasza, ale za to dużo hindusów i innych pakistanczykow. No cóż, może gdzieś dają klepaczom crudow 50k, ale za tyle to sobie weźmiemy jakieś Accenture albo inne DXC jak nikogo nie znajdziemy. A dev w takim consultingu dostanie mniej niż my oferujemy, no ale będzie miał B2B ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz