Wpis z mikrobloga

Krótka obserwacja z mojej strony. Jeśli ktoś pracuje w #mcdonalds może zweryfikuje moją hipotezę. Otóż: w sytuacji gdy w maczku jest dużo ludzi i widać na ekranie zamówień, że jest ich dużo a czas oczekiwania będzie pewnie długi warto zerknąć czy nie ma zbyt dużej kolejki do zamówień przy kasie zamiast w automacie. Jeśli przy kasie jest pracownik i nie ma tam za dużej kolejki to lepiej złożyć zamówienie u niego i zapłacić gotówką. Zauważyłem, że takie zamówienia są obsługiwane dużo szybciej. Zapewne chodzi tutaj o nie denerwowanie ludzi starszych, którzy nie radzą sobie z automatem i dla których wizyta w maku już sama z siebie jest irytująca.

Stawiam hipotezę, że jest zasada by priorytetowo obsługiwać zamówienia opłacone przy kasie gotówką.

Ja zawsze tak robię jak jest dużo ludzi, np w makach na autostradzie i zauważyłem, że jestem obsługiwany dużo szybciej.
  • 3
  • Odpowiedz
@wargi-sromowe-mniejsze: nie ma to znaczenia, nie ważne czy z kasy czy z kiosku zamówienia idą na koniec kolejki, szybciej wydawane są same kawy, frytki i desery, bo kolejka kanapek na kuchni też leci wg kolejności zamawiania. Jeżeli jakaś restauracja wydaje małe zamówienia z kanapkami szybciej to nie robi tego wg standardów.
  • Odpowiedz