Wpis z mikrobloga

Skoro Ci polscy przedsiębiorcy są tak bardzo za #cpk to niech zainwestują swoje własne pieniądze, a nie żądają inwestycji z pieniędzy publicznych i obcych inwestorów.

Przy okazji wypełnią referendalny przekaz, że kluczowe firmy i infrastruktura krytyczna ma być W POLSKICH RĘKACH, a nie mają dzielić się - podobno wielkimi - zyskami
#gospodarka #lotnictwo #finanse #przemyslenia #polska
robert5502 - Skoro Ci polscy przedsiębiorcy są tak bardzo za #cpk to niech zainwestuj...

źródło: Screenshot_2024-05-02-14-32-17-560

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@jednakenergetyk: no tak, klasyka: wystarczy chwila dyskusji z trollem CPK, żeby się obsrał i zakończył rozmowę słowami "#!$%@? się znasz" xD Ja wiem, że do trollowni CPK nie biorą najbardziej bystrych ludzi, ale poproś chociaż przełożonego o lepsze skrypty xD

Podaj ten dokument który mówi o opłacalności rozbudowy Okęcia chętnie się zapoznam z analizą.


@jednakenergetyk: no tak, bo na prognozy rozwoju ruchu lotniczego patrzymy tylko, kiedy trzeba nadać sens CPK.
  • Odpowiedz
@jednakenergetyk: i co, z tego niby wynika, że nie potrzebujemy rozbudowy Okęcia? To zapytam inaczej: jaka jest alternatywa, żeby zapewnić dla stolicy odpowiednią przepustowość do 2030 roku? Czy sobie błogo machniemy ręką na ten cały potencjał rozwoju i miliony pasażerów i po prostu zrezygnujemy z tego rozwoju i nowych połączeń?
  • Odpowiedz
@lhotse89 są dwie opcje, proces inwestycyjny dla Okęcia - min 3 lata z projektowaniem w tym czasie zmniejszenie przepustowości przez utrudnienia albo rozpoczęcie budowy CPK 4-5lat.


@jednakenergetyk: są dwie, ale inne:
- albo rozbudowujemy Okęcie jak najszybciej, aby dogonić i lekko wyprzedzić spodziewany wzrost ruchu
- albo nie rozbudowujemy Okęcia, tracimy przez kilka lat pasażerów i połączenia

I traci nie tylko Okęcie, bo jak wiemy CPK ma sens tylko i wyłącznie
  • Odpowiedz
@lhotse89 ale po co rozbudowywać Okęcie skoro trzeba będzie płacić odszkodowania, ruch będzie i tak wyczerpany w perspektywie 5lat? Skoro za 5 lat mamy lotnisko które jest przyszłościowe? Za i przeciw są w screenie który dodałem wcześniej. Wszelkie prace ziemne wiążą się z wyłączeniem istniejącej infrastruktury i zmniejszeniem przepustowości. Wystarczy że będziesz chciał kabel wysokiego napięcia tam pociagnac.
  • Odpowiedz
Wszelkie prace ziemne wiążą się z wyłączeniem istniejącej infrastruktury i zmniejszeniem przepustowości. Wystarczy że będziesz chciał kabel wysokiego napięcia tam pociagnac.


@jednakenergetyk: powtórzyłeś drugi raz to samo kłamstwo, a ja poprosiłem o jakiś dowód. Na całym świecie lotniska rozwija się i modernizuje bez wpływu na ruch, albo ze znikomym wpływem. Nie jest to żadna kosmiczna technologia.
  • Odpowiedz