Wpis z mikrobloga

Trzeba mieć gwóźdź w mózgu żeby sądzić że UE nie przyniosła Polsce realnych korzyści. Trzeba też mieć gwóźdź w mózgu żeby uważać że wzrost po 89 jest zasługą jedynie UE a nie ciężkiej pracy Polaków, w dużej mierze boomerów którzy wypruwali sobie żyły żeby żyło się lepiej.

A gryl w weekend majowy powinien być wpisany konstytucyjnie jak obowiązek każdego kto ma polskie obywatelstwo.

#polska #uniaeuropejska #ue
  • 108
  • Odpowiedz
@elmas-znaczy-diament: Nikt tego nie neguje,dude.Strefa wolnego handlu,napływ zagranicznego kapitału.tylko przez ten czas nie zbudowali swojego prawie wszystko to outsourcing.Zaraz te firmy będą uciekać i przenosić biznesy w tańsze miejsce (koszty pracownika,koszt energii elektrycznej).Unia dowali nas opłatami:klimatycznymi,imigrantami,ubezwłasnowolni z naszych własności.
  • Odpowiedz
@MaszBaboTalerz spinnelli, ventotene... mówi to panu coś panie Ferdku? Oni się nawet z tym nie kruua, że chcą komuny europejskiej. Jeszcze wprowadźmy europejską armię to się zacznie pacyfikowanie niepokornych "bratnich" narodów tak jak wojsko PRL jeździło na cudze interwencje.

@CamusVevo A coś konkretnie powiesz? Jakieś argumenty, że wcale nie pchana jest ideologia, klimatyzm, socjalizm, a reszta świata się z nas śmieje i przejmuje naszą produkcję, bo ue chce całą gospodarkę zarżnąć pseudoeko
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan:

A coś konkretnie powiesz? Jakieś argumenty, że wcale nie pchana jest ideologia, klimatyzm, socjalizm, a reszta świata się z nas śmieje i przejmuje naszą produkcję, bo ue chce całą gospodarkę zarżnąć pseudoeko podatkami? A tanie żarcie przyjedzie z umowy mercosur i Ameryki Południowej, gdzie tych głupich regulacji nie będzie.

a ty kiedy powiesz coś konkretnego i faktyczne argumenty a nie buzzwordy prosto z podręcznika konfederackiego kretyna jak "klimatyzm" czy "socjalizm"?
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: Hehe UE tak zabija firmy, że co roku tych firm w całej Europie statystycznie ciągle przybywa. Jedyny moment kiedy zanotowano falę upadłości można było zaobserwować w okresie pocovidowym. Natomiast upadłość wcale nie oznacza zaprzestania działalności, ale to tak na marginesie. Obecnie od końcówki 2020 ilość rejestracji nowych firm znów rośnie.

I to by było na tyle jesli chodzi o te twoje ruskie bzdury. ¯\(ツ)/¯ Ciężko też zwalać na UE to
SzejdiSlimSzejdi - @Tytanowy_Lucjan: Hehe UE tak zabija firmy, że co roku tych firm w...

źródło: wykres-firmy

Pobierz
  • Odpowiedz
Korzyści już były. Teraz czas na zapłatę


@Tytanowy_Lucjan: typowy robaczek
- jak dają to biorę, jak biją to uciekam
xDDDD
Szkoda że Niemcy czy Francja przez ostatnie 20 lat tak nie mówiły, że Polaczki jedyne na co zasługują to na siura w dupę

Mam nadzieję że ruszysz tłuste dupsko na wybory do europarlamentu i wybierzesz tych reformatorów UE

no chyba, że zagłosujesz na Brauna, który wraz z kolegami widzi jedyne rozwiązanie
  • Odpowiedz
@jakacper: w mieście też teoretycznie "możesz". Ale weź coś rozpal to zaraz mandacik. No bo niby jak mam rozpalić ognisko bez gałązek i skąd wziąć drewienka przeznaczone do palenia o odpowiedniej wilgotności? Zajebią nas tymi regulacjami. A trawnik to tylko trawa, na #!$%@? mi trawa jak tam nic nie będę robił bo mi jej szkoda?
  • Odpowiedz
@elmas-znaczy-diament: UE działa jak 90% kobiet 9/10 - najpierw zachęca, mąci, obiecuje, następnie kiedy już cię ma to owszem, daje to i owo i jest fajnie... mija parę miesięcy i zaczynają się jazdy i nawet się nie obejrzysz a ona już knuje z koleżankami albo dwoma gahami na boku, jak by cię tu wycisnąć do ostatniej kropelki ze wszystkiego, zmielić i jak nie podołasz to #!$%@?ć za okno. A ty tkwisz
  • Odpowiedz
@CamusVevo Ja już się wypowiedziałem. Czas na ciebie jeżeli się nie zgadzasz. Mercosur nie istnieje? Zielona zagŁADa nie istnieje? Wzrost cen gazu przez podatek ETS2 nie istnieje?

A za rogiem już pracują w UE nad "śladem wodnym", bo podatek od powietrza to za mało i trzeba jeszcze ludziom obrzydzić używanie wody ¯\(ツ)/¯
Kupowałem ostatnio bilet do Portugalii na majówkę. Opłata za lot 670 zł. Opłaty lotniskowe i podatki co2 1100 zł. Czy
  • Odpowiedz
@elmas-znaczy-diament: teoretycznie przyniosła, a ile odnieśliśmy przez nią strat to już żaden unioentuzjasta nie chce policzyć
@frutson liderami? my przez tyle lat nawet nie zbliżyliśmy się poziomem bogactwa do zachodu, a ludzie nadal wyjeżdżają na zachód bo tu się nie opłaca pracować i to jest realny wskaźnik, a te wszystkie cyferki, którymi mydlą oczy można włożyć między bajki.
  • Odpowiedz