Wpis z mikrobloga

@josedra52 A w jaki sposób bieganie z karabinem, kręcenie wora i wysluchiwanie wrzasków i wyzwisk niezrównoważonych emocjonalnie trepów ma sprawić że ktoś się stanie "prawdziwym mężczyzną"?
  • Odpowiedz
@josedra52: co to znaczy prawdziwym? Pytam, bo dzisiaj to nie jest takie oczywiste 😉
Poza tym to sformułowanie na mnie nie działa, nie uraża dumy.

Jeżeli my pójdziemy w kamasze to jak kobiety zostaną przygotowane do wojny? Emigrują czy jednak zostaną jakoś przygotowane. Zakładam, że sporo pracy jest na zapleczu, choćby pomoc medyczna.
  • Odpowiedz
@Aster1981: A jaki jest pożytek z kogoś, kogo się do czegoś zmusza? Uważam, że obowiązkowe to powinno być szkolenie co robić w obliczu kryzysu i to dla każdej płci i w każdym wieku, bo to się przyda. Natomiast jakoś te stare janusze były w woju i przecież wiedzą wszystko o świecie, a kto się rzucił na srajtaśmę, puszki i suche żarcie jak był covid czy na paliwo jak też coś
  • Odpowiedz
@josedra52: bo im się wydaje ze w ten sposób mszczą się na "swoim starym" ze za dużo piwa pije albo synu ze śmieci nie wynosi. W głowach kobiet wojsko to tacy harcerze albo półkolonia. A później jak starego z synem przejedzie transporter opancerzony albo napalm spali twarz do kości to one będą główne poszkodowane. Bo wiadomo ze największe ofiary wojny to kobiety
  • Odpowiedz
@Zara_wracam: najlepiej jak rozmawiasz z takim i i się na chwilę zapomni to wychodzi że w sumie nie chodzi o jakieś wychowanie tylko jak już był kotem, skrzatem czy innym Gitem to mógł sobie terroryzować innych XD Tez kiedyś rozmawiałem z takim przysiągł bym normalnym kolesiem to az mnie zmroziło podejście.
  • Odpowiedz
@josedra52
Generalnie mnie zawsze zastanawia ten argument z prawdziwymi mężczyznami po wojsku xD
Czyli ci wszyscy lekarze, naukowcy, informatycy co poszli na studia zamiast do wojska to nie prawdziwi mężczyźni czy o co chodzi.
  • Odpowiedz
Mam wrażenie, że głównie chcą tego stare baby.


@josedra52: Nie wiem czy głównie ale ja też jestem za przywróceniem zasadniczej służby wojskowej. Wprawdzie nie sądzę, że to coś dobrego czy jakkolwiek kształtującego ludzi pozytywnie, ale w razie zagrożenia najpierw pójdą pod broń zawodowi żołnierze, potem ZSW , WOTy i inni którzy przeszli szkolenie, potem ogólna mobilizacja głównie na młodych osobach a ostatnie kto pójdzie to dzisiejsi 30 - 40 latkowie
  • Odpowiedz