Wpis z mikrobloga

Ohhoo, już się szefowi wymskmelo w rozmowie i on myśli że skoro biorę kredyt na dom to będę uwiązany xddddd
Tylko że ja mam asa w rękawie i potężny depozyt ponad 40% to jedno

a już odłożone chajsiwo poduszki na około roku bez pracy i spłatę rat i opłatę reszty życia też to drugie tak żeby bez stresu se żyć po chłopsku i brać wolne na 2-3 miesiące w roku w zimę.
A on myśli że mnie będzie mógł urabiać tak jak innych co 2 tygodnie bez pracy i już muszą pożyczać.

Nie da roboty to se extra wakacje zrobię.
Bajlando się zaczyna. Z Milfem po 2-3 razy do roku się będzie jeździć na wakacje.

Z moim chłopskim stylem życia minimalisty mógłbym połowę etatu, 2-3dni tygodniowo chodzic i już wystarczy.

#uk #finanse #oszczedzanie #pracbaza #takaprawda #psychologia #wygryw #chadowezycie #logikaniebieskichpaskow
  • 12
  • Odpowiedz
  • 3
@mat0707: raz mi w życiu odkąd zarabiam oszczędności zeszły do £600 i już mi się niekomfortowo żyło, mimo że mieszkałem u rodziny na pokoju, nigdy więcej tak się nie zdarzyło bo o to zadbałem i nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak tak można żyć na dłuższą metę
  • Odpowiedz
Ohhoo, już się szefowi wymskmelo w rozmowie i on myśli że skoro biorę kredyt na dom to będę uwiązany


@adamsowaanon: Tym jednym zdaniem pokazałeś, że szef, i pewnie wszyscy pożyczający do pierwszego koledzy, znają najdrobniejsze szczegóły tego Twojego dealu życia. W imieniu społeczności tagu, wyrażam zadowolenie, że nie tylko my mamy tę przyjemność.
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: ty naprawde mentalnie jestes ze wschodniej sciany. Gratuluje wejscia na drabine nieruchomosci. Tylko widzisz teraz jest kiepski okres zeby robic fix na dlugi okres czasu wiec ustawiasz na krotki. Jak chcesz sie obijac(niepracowac) to przyremortgage moze byc inna rozmowa. Plus wejscie w nieruchomosc zazwyczaj powoduje koszty jesli to nie new built od developera to jednak bedziesz mial jakas godnosc zeby porobic troche rzeczy przy domu i ta poduszka moze
  • Odpowiedz
  • 1
@pa6lo: on tego nie powiedzial wprost, ale z jego tonu i sposobu wypowiedzi to widze,
Mysli ze sie wypstrykam z calej kapuchy jak szczerbaty na chleb.

Tylko widzisz teraz jest kiepski okres zeby robic fix na dlugi okres czasu wiec ustawiasz na krotki.


@Nietak_nietak: tak
  • Odpowiedz
  • 1
zainteresowałeś mnie tym. Przestoje w pracy powodują, że dostajesz gorszą ofertę oprocentowania?


@Czoso: jak masz dobra zdolnosc kredytowa i credit score to ci 3 miesiace na kontrakcie w zupelnosci wystarcza, jak dobrze zaplanujesz to mozesz sobie zrobic i 9 miesiecy wczesniej wolnego od pracy byle ostatnie 3 miesiace byly payslipy wysokie
  • Odpowiedz
@Czoso: to troche bardziej zlozona sprawa. Przy remortgage obecny bank spyta ciebie czy twoja sytuacja sie nie zmienila, moga poprosic o sratementy znowu ale oferta jaka ci zloza bedzie srednia. Zeby zaczac sie targowac dobrze by bylo isc do brokera...on na wejsciu bedzie patrzec na twoja sytuacje finansowa od zera wiec wszystkie papiery od nowa skladasz. Takze jesli nie wykazujesz income to troche lipa. Przy duzych wkladach jesli jestes happy
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: Jak masz możliwość pójść na kontrakt na 3 miesiące to pewnie, że tak lepiej, ale i tak przepłacasz wtedy podatki i znając życie masz mniejszą stawkę. Ja przy self employed mam łatwiej, bo po prostu nie uwzględniam kosztów ( ͡° ͜ʖ ͡°). Znajomy zrobił jeszcze inaczej - jak brał mortgage to wykazał duży dochód, a potem księgowa mi zrobiła korektę.
  • Odpowiedz