Wpis z mikrobloga

Ehhhh, wczoraj oficjalnie zakończyłam kurs z entomologii sądowej i jakoś tak smutno, że to już koniec. (,) Wspaniała to była przygoda, nie zapomnę jej nigdy i każdemu zainteresowanemu zarówno owadami, jak i kryminalistyką bardzo polecam zgłębienie tematu.

Teraz pozostaje już tylko zdanie egzaminu i zapełnienie pustki w sercu jakąś inną owadzią aktywnością. (ʘʘ)

#entomologia #owady #kryminalistyka #gownowpis
  • 21
  • Odpowiedz
@Winatuska: bardzo w skrócie - jak owady (muchówki i chrząszcze), ich obecność i rozwój na zwłokach przyczyniają się do szacowania czasu zgonu. :)

@Pan_Slon bardzo! Zawsze kręciły mnie owady społeczne i motyle, postanowiłam dokoptować coś do entomologicznego hobby i padło na nekrofagi. ( )

@zimowyporanek: z tego co wiem, to takiej oficjalnej nie ma, ale entomolodzy organizują wersje demo trupich farm, prowadząc badania rozkładu w
  • Odpowiedz
@zimowyporanek: w teorii tak, w praktyce jest to powszechna i miarodajna praktyka szacowania PMI stosowana na całym świecie, więc wydaje mi się, że żaden sąd nie przychyliłby się do takiej argumentacji. Dodatkowo główna metoda szacowania polega na obliczeniu jednostek ciepła, które otrzymał owad, by osiągnąć dane stadium rozwoju, a ciepło generowane jest przez czynniki zewnętrzne (pogoda, centralne ogrzewanie w budynkach), a nie zwłoki i jest zupełnie niezależne od gatunku trupa. :)
  • Odpowiedz
@wysuszony_szkielet_kostny_czlowieka: "Ciało ludzkie zaczyna się rozkładać cztery minuty po śmierci. Coś, co było kiedyś siedliskiem życia, przechodzi teraz ostatnią metamorfozę. Zaczyna trawić samo siebie. Komórki rozpuszczają się od środka. Tkanki zmieniają się w ciecz, potem w gaz. Już martwe, ciało staje się stołem biesiadnym dla innych organizmów. Najpierw dla bakterii, potem dla owadów. Dla much. Muchy składają jaja, z jaj wylegają się larwy. Larwy zjadają bogatą w składniki pokarmowe pożywkę, następnie
  • Odpowiedz