Wpis z mikrobloga

Temat F-16 dla Ukrainy nie daje mi spokoju. Mam nadzieję, że zachód zaangażował się tutaj kompleksowo, bo ich skuteczność będzie zależała od masy czynników:
- rozpoznania elektronicznego i wizualnego,
- dostarczanego wraz z F-16 uzbrojenia,
- dokładnego planowania misji,
- dobrej współpracy między siłami lądowymi i lotnictwem; jestem ciekawy na przykład, czy szkoli się na zachodzie ukraińskich obserwatorów, którzy z ziemi będą koordynowali bliskie wsparcie lotnicze.

Część zadań będzie standardowa, jak zrzucanie z bezpiecznej odległości bomb kierowanych na stacjonarne pozycje albo likwidacja przyfrontowych radarów. Niektóre misje będą jednak szalenie trudne, jak np. polowanie na Su-34 i Su-35, czy właśnie skuteczne bliskie wsparcie wojsk lądowych. O bardziej zaawansowanych zadaniach, jak polowanie na przemieszczające się na zapleczu rosyjskie wojska nawet nie marzę.

#ukraina #lotnictwo #militaria
wjtk123 - Temat F-16 dla Ukrainy nie daje mi spokoju. Mam nadzieję, że zachód zaangaż...

źródło: f16

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@wjtk123:
Niby jesteś w temacie a nie wspomniałeś jak wysłużone maszyny zostaną przekazane. Co im zostało, po 150-200h lotu?(już są po remontach ratujących-więcejnie będzie).
Piszesz o systemie... nie ma opcji l, że ktoś im da sprzęt na kompleksową modernizację całych systemów.
Gen.Drewniak kilka razy już to u Zychowicza mówił.
  • Odpowiedz
@wjtk123: Bedzie tak, ja kolega wyżej pisze. To będą stare wersje, z systemami których nie szkoda będzie stracić. To bardzo fajne wzmocnienie, ale zaden game changer. Tak jak nie były nim abramsy, leopardy i bradleye. Są to elementy wyrwane z większego systemu i mają tylko część możliwości.
  • Odpowiedz