Wpis z mikrobloga

Powinno się zakazać trzymania psów w mieście, a zwłaszcza w bloku. Takie zwierzę nie ma gdzie się wybiegać, siedzi cały dzień same w domu a jak wyjdzie to sra na chodnikach i trawnikach. Do tego często atakuje inne psy i dzieci. #psy #psiarze

Czy powinno się zakazać trzymania psów w bloku?

  • Tak, bo to męczarnia dla zwierzaka 42.8% (271)
  • Tak, bo sra na chodnikach 18.2% (115)
  • Tak, bo może zaatakować innych ludzi 7.6% (48)
  • Oczywiście 31.4% (199)

Oddanych głosów: 633

  • 72
  • Odpowiedz
@ostatniebydle: Pies został udomowiony przez ludzi, by chronić go przed wilkami, pilnować owiec itp. Nie po to, by siedział razem z nami w pomieszczeniu o powierzchni użytkowej 17 m^2 w betonowej dżungli, gdzie wybieganie się bez kagańca to dla niego wyjątkowe święto. Okrutne to i samolubne. Jeszcze potem chodzą z tymi wynaturzonymi wywłokami do PSIEGO BEHAWIORYSTY, bo natura swoje, a pańcio swoje xD.
  • Odpowiedz
@ostatniebydle: @Iskaryota: psy muszą spać ok 16h dziennie, a jak mu zapewnisz 1-2h spaceru dziennie to i na 7m2 będzie z Tobą szczęśliwy. Ale to trzeba coś o psach wiedzieć i się czegoś o nich nauczyć z opracowań naukowych, a nie czerpać dane z instytutu danych z dupy i uniwersytetu chłopskiego rozumu.
Jestem w stanie na 5m2 zapewnić psu takie atrakcje wechowe w czasie treningu że będzie spał godzinami mając
  • Odpowiedz
@ostatniebydle: psy przywiązują się do ludzi, jak wyjdziesz z psem na zajebiscie wielka łąkę i go puścisz luzem to poeksplotuje sobie 30min, może godzinę okolice, a później wróci i będzie siedzial/leżał przy Tobie.

Jak wielkiego ogrodu byś nie miał to pies i tak w końcu znajdzie sobie miejsce w którym będzie spał 10h. Mało tego, dużo ludzi uwaza że skoro mają ogród to już nie muszą z psem na spacer chodzić.
  • Odpowiedz
@ostatniebydle: Dla psa wszystko jedno czy siedzi w bloku, czy na działce (zakładam, że mówimy o typowej działce pod domek jednorodzinny, a nie o prywatnej działce wielkości Bielsko-Białej). Ważne są regularne spacery i pracowanie z psem.
  • Odpowiedz
@Hmrogrz: @Troey: regularny spacer 3x 5 5 minut wokół bloku to na pewno super eksploracja ( ͡° ͜ʖ ͡°) potem się dziwią psiarze dlaczego pies szczeka cały dzień zamknięty na balkonie
  • Odpowiedz
regularny spacer 3x 5 5 minut wokół bloku to na pewno super eksploracja ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wincyyyyj: napisałem że ludzie którzy w ten sposób zajmują się psem to do wora.

Zwracam tylko uwagę że można spełnić wszystkie potrzeby psa nawet mieszkając na małym metrażu. I można też ich kompletnie nie spełnić mając duży dom z ogrodem.
  • Odpowiedz
Takie zwierzę nie ma gdzie się wybiegać


@ostatniebydle: Podwórko czy mieszkanie to dla psa buda w której śpi. Wybiegać to się może na spacerach, jak ktoś nie jest w stanie mu tego zapewnić to wtedy można mówić o zakazach. Przejedź się po wioskach i popytaj kiedy ostatnio ich pies wychodził poza swoją klatke
  • Odpowiedz
Jestem w stanie na 5m2 zapewnić psu takie atrakcje wechowe w czasie treningu że będzie spał godzinami mając zaspokojone swoje potrzeby.


@Hmrogrz: Nie chcę pytać, z czego składa się zatem twoja dieta ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz