Wpis z mikrobloga

@Anty_Chryst: jak klikniesz to trafisz na jakąś metodę wyłudzania peniędzy np. stronę proszącą o kod blik twierdzącą, że płacisz 5zł za paczkę a naprawdę ściągającą ci z konta 1000zł

albo podrobioną stronę PayU/płatności.pl gdzie wybierzesz podrobioną stronę banku, która przechwyci ci dane do logowania i wyciągnie kasę

ew. spreparowany link do płatności w banku gdzie jak zalogujesz się to zamiast przelewu na 5zł tak naprawdę dodaje ci do konta odbiorcę zaufanego
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst: prawdopodobnie będzie to phisingowa strona, bardzo przypominająca jakąś inną, nakłaniająca na podanie twoich danych.
Albo może zacząć pobierać pliki, który niektórzy ludzie po prostu zainstalują bez myślenia.
Raczej mało prawdopodobne, ale może wykorzystywać jakiś exploit i od razu po kliknięciu cię zainfekuje.
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst: ostatnio się prawie nabrałem, mega się spieszylem wychodząc z domu, i jednocześnie czekałem na pilną paczkę.
Dostałem tego sms`a i jednocześnie zakładając spodnie w biegu, wypełniałem dane karty kredytowej xDDD
na szczęście w połowie zorientowałem się jak bardzo jestem upośledzony xD
  • Odpowiedz