Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojsko #pieklomezczyzn

Chyba zaczyna być jakaś skoordynowana akcja zachęcania ukraińskich obywateli do okopów.

https://www.ft.com/content/dd1d3074-61af-4edb-9ed4-a3530158623e

Polska i Litwa pomogą Ukrainie w repatriacji mężczyzn w wieku bojowym

„Obywatele Ukrainy mają obowiązki wobec państwa” – powiedział w środę minister obrony Polski Władysław Kosiniak-Kamysz. „Od dawna sugerowaliśmy, że jesteśmy w stanie pomóc także stronie ukraińskiej, aby osoby obowiązane do odbycia służby wojskowej wyjechały na Ukrainę”.

Powiedział, że ci obywatele Ukrainy zostaną deportowani, a ich prawo do pobytu w Polsce nie zostanie przedłużone. Zapytany, czy Polska zgodzi się przewieźć ich z powrotem na Ukrainę, odpowiedział: „Wszystko jest możliwe”.


Litwa oświadczyła w czwartek, że jest gotowa podjąć kroki w celu powrotu Ukraińców w wieku bojowym. Minister obrony Laurynas Kasčiūnas wykluczył deportację, ale stwierdził, że w porozumieniu z Polską można rozważyć różne opcje.

„Możliwe jest [ograniczenie] świadczeń socjalnych, pozwoleń na pracę, dokumentów, są takie możliwości, o których słyszałem też ze strony polskiej” – powiedział. „Myślę, że to właściwy sposób”.
konradpra - #ukraina #wojsko #pieklomezczyzn

Chyba zaczyna być jakaś skoordynowana a...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-25 184012

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
@konradpra: oni już od dawna tak peyrdolą i nic z tym nie robią.

„Możliwe jest [ograniczenie] świadczeń socjalnych, pozwoleń na pracę, dokumentów, są takie możliwości, o których słyszałem też ze strony polskiej” – powiedział. „Myślę, że to właściwy sposób”.


Świetny pomysł, Ukraińcy pojadą tam gdzie będą mogli bez przeszkód pracować i nie będzie ani rekruta ani pracownika xD
  • Odpowiedz