Wpis z mikrobloga

Dzisiaj dowiedzieliśmy się że wicepremier Gawkowski to taki sam jak my człowiek. Dotknęły go problemy zwykłego szaraczka, został oszukany.
Od razu zapowiedział kroki w celu zmiany prawa w tym zakresie. Sam też podkreślił że będzie walczył, mimo że procesy mogą zająć lata.
I powiedział to wicepremier obecnego rządu. Więc na szczęście także minister cyfryzacji zdaje sobie sprawę jak fantastycznie szybko pracują nasze sądy i jak łatwo mają oszuści czy przestępcy. Mogą sobie kraść, oszukiwać i ewentualna odpowiedzialność czy kara wydarzą się może za kilka lat, może nigdy.

Ale ja nie o tym. Chciałbym rozpocząć nitkę rzeczy które mogą się przytrafić rządzącym tak by wreszcie zaczęto zmieniać prawo we właściwym kierunku, oto moje propozycje:
(proszę mnie tutaj nie zrozumieć źle, nie życzę by te rzeczy się przytrafiły któremuś z polityków rządzących, zakładam że JEŚLI by się przytrafiły to może coś by zmieniło się na lepsze, bo wiadomo, nie widzą ani nie słyszą problemów ludzi póki te problemy nie dotkną ich samych)
* pogryzienie członka rodziny przez psa z rasy agresywnej puszczonego samopas bez kagańca przez idiotę właściciela,
* agresja drogowa, wyhamowanie na autostradzie/trasie szybkiego ruchu i w efekcie kolizja/stłuczka,
* kolizja z ucieczką i niewykryciem sprawcy oraz umorzeniem pół roku później,
* chwilówka na ich dane zaciągnięta w jakimś bocianie,
* codzienny scam fotowoltaiki czy scammerów z akcentem,
* wybudowanie bloku przez dewelopera tuż obok domu polityka zasłaniając mu światło słoneczne łamiąc obowiązujące przepisy budowlane,
* wykupienie mieszkań w bloku polityka przez airbnb/booking co sprowadzi coweekendowe libacje turystów,
* kradzież roweru, samochodu z niewykryciem sprawcy,
* sprawa sądowa która będzie się toczyć lat 40 (a serio są takie).

Słucham waszych propozycji.

#sejm #polityka #polska
  • 1
  • Odpowiedz