Wpis z mikrobloga

"Panie Marszałku proszę o usprawiedliweinie nieobecności posła Morawieckiego, ponieważ jest w drodze na kolejny sabat pro putinowskich nacjonalistów w Budapeszcie"
-Sikorski w Sejmie
XDDDDD

#sejm #polityka #bekazpisu
  • 41
  • Odpowiedz
To normalne, że się ministrowie spotykają. Tu Rau z piss


To ja jestem tępym pisowcem, Dariuszem Mateckim i w ogóle, ale jednak odróżniam:
- SPOTKANIE MINISTRA W RAMACH OBWE
- PROWADZENIE POLITYKI NA ZBLIŻENIE Z ROSJĄ

czaisz różnicę? Sprowadzając dyskusję do zdjęć jesteś intelektualnie nieuczciwy. Tak, to eufemizm.

@FrasierCrane:
eduardo-garcia - >To normalne, że się ministrowie spotykają. Tu Rau z piss

To ja jes...
  • Odpowiedz
co jest nie tak w jego CV? A jak inaczej można nazwać część obecnych na tym zjeździe jak nie proputinowcy?


Co jest nie tak w jego CV? Proszę bardzo:

- polityka zbliżenia z rosją, również po agresji na Gruzję (patrz, punkt wyżej)
- realizacja wizji "MittelEuropy", gdzie rozgrywającymi mieli być niemcy i ruscy, a konsekwencją np. blokada wejścia do NATO Ukrainy
- uwalenie pierwszej tarczy antyrakietowej (w imię relacji z Berlinem)
-
eduardo-garcia - > co jest nie tak w jego CV? A jak inaczej można nazwać część obecny...

źródło: FNQxkb0WQAQ78sV

Pobierz
  • Odpowiedz
@some_ONE: Jeszcze raz: chociażbym był samym Alikiem, dyskutuje się z argumentami, a nie z osobą, która je wygłasza. Rozumiem, że to trudne, ale właśnie takim intelektualnym cierniem w tym waszym czarno-białym świecie chcę być. Przypominać rzeczy niewygodne, obnażać obłudę i hipokryzję.
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia: tak on sam przepchał te czołgi przez granicę, własnymi rekoma. Tak było, tak samo jak na spocie "Polnad Royal Tour" który sponsorował sam Morawiecki w wieku 11 lat obalił komunę.
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia: ale przecież te pomysły typu Rosja w NATO czy dołączenie do NS to wyszło że manipulowałeś faktami i to nie do końca chodziło w tym o to jak Ty przedstawiasz właśnie.
Politykę zbliżenia z Rosją to wtedy prowadziło większość krajów, nie tylko Polska i każdy się tak samo naciął.
Jakich opozycjonistów wydali? Nie mogę znaleźć o tym info.
A czy do momentu wybuchu wojny powstała tarcza antyrakietowa? Był na to
  • Odpowiedz
tak on sam przepchał te czołgi przez granicę


Jak skończysz 9latek to może się kapniesz jaką rolę ma premier w naszym systemie politycznym i dlaczego nie musi samodzielnie przepychać czołgów przez granicę. Na razie odrób zadanko z pszyrki. A nie, Donaldinio dał ci wolne. Hehe - własnymi "ręcyma".

sam Morawiecki w wieku 11 lat obalił komunę.


Pokaż kto i kiedy tak twierdził. Ojciec Morawieckiego był szefem Solidarności Walczącej. Młodemu się za to
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia: tak, manipulacje. Bo to nie była chęć dołączenia do NS od samego początku, tylko zwykła refleksja po. Skoro nie możemy tego zatrzymać pomimo sprzeciwu, to chociaż na tym skorzystajmy.

Przeczytałeś cały artykuł? Bo to ten sam który ja też wyżej podlinkowałem.

Sikorski zaznacza, że proces rozszerzenia NATO jest potrzebny. Jego zdaniem "Rosja nie powinna być (z niego) z góry wykluczana". Jego zdaniem proces ten "daje możliwość przezwyciężenia podziału Europy na
  • Odpowiedz
Bo to nie była chęć dołączenia do NS od samego początku, tylko zwykła refleksja po.


A nie, jak nie była od samego początku to w ogóle nie można pisać (co sam hrabia był uczynił xD), że chciał się dołączyć. Popatrz na datę tego twitta. Pisze to po aneksji Krymu, po rozpoczęciu wojny. O tym jakie to geopolityczne przedszkole pisałem co nieco wyżej. Cała idea NS to barter taniego gazu za narzędzia nacisku
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia: No i znowu, oceniasz przeszłość z perspektywy teraźniejszości, w najnowszych wypowiedziach Sikorskiego Rosja stanowi największe zagrożenie. Początek poprzedniej dekady to była próba znormalizowania relacji z Rosją, nie tylko przez Polskę ale cały zachód.
Nawet Jarek wtedy dziękował przyjaciołom rosjanom.
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/419642,jkaczynski-podziekowal-rosjanom-w-specjalnym-przeslaniu.html

A patrz jak jeszcze mówił o NS Sikorski, tylko chyba ta wypowiedź nie pasuje pod twoją narracje:
gorillaz - @eduardo-garcia: No i znowu, oceniasz przeszłość z perspektywy teraźniejsz...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@gorillaz:

słuchaj, jak insynuujesz komuś, kto wysłał 400 czołgów na Ukrainę, że się brata z ruskimi, to fajnie byłoby mieć chociaż samemu mieć czystą kartotekę. Radek, w swej bezkresnej hipokryzji, na przestrzeni lat ZARZUCAŁ NIEPOCZYTALNOŚĆ Kaczafiemu, który już w 2011 roku ostrzegał przed tym co się dzieje dzisiaj (jego brat robił to jeszcze wcześniej). Po 2015 roku relacje między Polską, a ruskimi praktycznie nie istniały. Zostały totalnie zamrożone. Oczywiście to też
eduardo-garcia - @gorillaz: 

słuchaj, jak insynuujesz komuś, kto wysłał 400 czołgów ...
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia: oprócz tego że relacje nie istniały to czy rząd zrobił cokolwiek wobec Rosji żeby przeszkodzić w potencjalnym konflikcie? Bo to żeby się uniezależnić energetycznie to realizował każdy kolejny rząd.
Po 2015 to ogólnie relacje Polski ze wszystkimi naokoło nie były do końca dobre. Jak to sam Sikorski przewidział to u Sowy:

Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy. Kompletni
  • Odpowiedz