Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #monitory #windows

Kupiłem chiński monitorek przenośny 14 cali z dotykiem. I mam pytanie odnośnie dotyku. Dotyk nie działa tak jak myślałem, że będzie działać. Myślałem, że będzie działać jak na tablecie, gdzie dotknę tam jest klik, dotknę okna na monitorze to moge je przesunąć etc, ale nie. Ekran działa jak duży touchpad od myszki xD wiec średnia ta użyteczność. Czy to normalnie przy takich monitorach, czy pan chińczych wymyśla nowa technologię? ew może mam coś nie ustawione w windows?
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
Tak działały ekrany dotykowe 20 lat temu. To nie nowa technologia, tylko stara ;)


@grzes_wu: To mehh, dałem się wychińczykować xD Kurde a specjalnie szukałem aby był dotyk, jak miałbym brać bez dotyku to bym wział taki, co ma w podstawce wtyki a nie na chama z boku...No mehh, coz, nie zrobiłem wystarczającego riserczu (bo kurde nie wiedziałem, że tak to moze działać). No ale za 370 zł nie bede mocno
  • Odpowiedz
@Variv: Kiedyś jak takie urządzenia były powszechniejsze, często dodawano do nich rysik dzięki któremu obsługa była bardziej precyzyjna - można np przesuwać okna ;p
  • Odpowiedz
  • 0
@grzes_wu: @Chrystus Kapuje, no nić raczej się nie bede bawić w zwroty. Ryż w morde chińczykowi, trzeba jednak robic dokładny risercz. Ale musze przyznać, że jakośc wykonania naprawde spoko, plastik matowy, nie śmierdzi, o dobrej fakturze, nie żaden tani plastik. Tyle dobrego.
  • Odpowiedz
@Variv: Nie wiem czemu ludzie zaczynają pierdzielić o jakichś technologiach rezystancyjnych. To sprawa sterowników.
Jak sobie wpiszesz w google: "touchscreen act like touchpad" to dostaniesz niemało wyników. Inna sprawa, że trudno powiedzieć, czy jest jakieś rozwiązanie w twoim wypadku.
  • Odpowiedz