Wpis z mikrobloga

Spróbuje jeszcze raz, ale dam wincej tagów ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mireczki z #komputery

#pytaniedoeksperta Od tego wpisu https://wykop.pl/wpis/75362935/mirki-z-komputery-cos-mi-wczoraj-wieczorem-ssd-zac minęło już półtora miesiąca i z racji że w końcu zjechałem do domu to pora na zakupy.

Pacjent to ASUS Rog Strix G15 2021 (G513IM). Myślałem dać na główny slot na system #ssd 1TB i tam Samsung 980, drugi slot na głównie #gry itp. 2TB Samsung 980 Pro. Tak będzie dobrze, czy może nie opłaca się, bo z tego co doczytałem ten lapek to PCIe 3gen a ten 980Pro to 4gen, czyli i tak pełnych prędkości nie osiągnie. Tutaj to bardziej dyktuje tym, że jak nie będzie działał na pełnej mocy to nie będzie się tak grzał. Czy to jednak błędne myślenie?

Także robić setup jak powyżej, czy może jest coś tańszego, a podobnie efektywnego dla tego laptopa? Albo może są jakieś dyski z lepszym chłodzeniem, tudzież po prostu jakieś fajniejsze dyski niż te co wymieniłem? Dyski planowałem kupić "zwykłe" nie "heatsink" bo boje się, że nie wejdą bo będą za grube.

Za każdą podpowiedź z góry dziękuję.
  • 5
  • Odpowiedz
Weź sobie lexara, wyjdzie taniej, a 980 do gier to ciut przerost nad treścią, zwłaszcza że i tak płyta nie puści pełnego potencjału.
  • Odpowiedz
@crs333: przy graniu nie powinien jakoś się gotować. Sam mam Samsunga 970 i bez żadnych dodatkowych radiatorów daje radę, ale sam chce za lexarem się rozglądać, bo składam 2 pudło (a w zasadzie trzecie). Konkretnego modelu nie podam, ale pod gry nie trzeba jakiejś kosmicznej szybkości.
  • Odpowiedz